Wybierz markę

Okres pandemii to czas gdy samochody kempingowe zyskały nowych wielbicieli i poszerzyło się grono potencjalnych nabywców. Nic więc dziwnego, że obecnie firmy tworząc nowe wersje starają się zainteresować kolejnych klientów karawaningu. Zaprezentowany właśnie kamper Ford Nugget łączy w sobie najnowsze rozwiązania z zakresu techniki, oraz wyposażenia pojazdu i wnętrza. Czym kamper Ford Nugget wyróżnia się wśród konkurencji?

Kamper Ford Nugett z napędem zelektryfikowanym

Po raz pierwszy kupujący Forda Nugget mają możliwość wyboru zaawansowanego, zelektryfikowanego układu napędowego. Kamper Ford Nugget wyposażono bowiem w 2,5-litrowy silnik benzynowy, akumulator trakcyjny o pojemności 11,8 kWh (użytkowej) i silnik elektryczny. Układ, znany już m.in. z hybrydowej Kugii PHEV, daje łączną moc 232 KM i możliwość jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym. (Więcej o układzie można przeczytać w naszym teście Foda Kuga PHEV).
Oczywiście model będzie również oferowany ze standardowym silnikiem spalinowym.

Nowo opracowane podwozie z niezależnym tylnym zawieszeniem poprawiło kulturę jazdy i prowadzenie. Osoby które kamperem docierają w dzikie rejony będą miały do wyboru wersje z napędem na wszystkie koła.

Zwrócono też uwagę, aby nowy kamper był bezpieczny i łatwy w prowadzeniu, nawet dla kierowców korzystających zazwyczaj z mniejszych samochodów. Dlatego zadbano o pozycję za kierownicą, typową dla samochodów osobowych i zaoferowano nową ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Dodatkowo Nugget dysponuje też wieloma zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę.

Kamper Ford Nugget podnosi poprzeczkę dla wielbicieli karawaningu

Nowy kamper Nugget powstał we współpracy z ekspertami w dziedzinie konwersji pojazdów kempingowych z firmy Westfalia. Dzięki nim podwyższono standardy jakości i ergonomii w przestrzeni mieszkalnej, dzieląc wnętrze na strefy: dzienną, sypialną i kuchnię.

Stworzony specjalnie dla tego modelu projekt wnętrza umożliwia poruszanie się po kabinie, gotowanie oraz wsiadanie i wysiadanie z pojazdu bez przeszkadzania sobie nawzajem, nawet w układzie dwóch podwójnych łóżek.

Część wypoczynkowa jest bezpiecznym i wygodnym obszarem podczas podróży, a po zaparkowaniu łatwo przekształca się w jadalnię i część sypialną. Poza przemyślaną konfiguracją przestrzeni do przechowywania drobiazgów i bagażu, Ford zadbał także o elementy wyposażenia dla jadących. Należą do nich m.in. podgrzewane obrotowe fotele kierowcy i pasażera, czy podgrzewana tylna kanapa z trzema miejscami siedzącymi. Tym samym kamper Ford Nugget jest modelem którym może wygodnie podróżować pięć osób,

Przeprojektowano też układ kuchni, zabudowując ją na planie litery „L”. Praktyczna nowa lodówka szufladowa ułatwia dostęp do przechowywanych produktów i jest wystarczająco duża, aby pomieścić butelki w pozycji pionowej. Dzięki zintegrowanej płycie grzewczej i zlewozmywakowi przestrzeń zapewnia o 20% więcej wydzielonego miejsca na blatach kuchennych.
Warto też zauważyć, że zlewozmywak wyposażono obecnie w standardowy podgrzewacz wody.

Nowy kamper Ford Nugget został znacząco zmodernizowany w stosunku do obecnego modelu. Zyskał m.in. podnoszoną sekcję materaca, która zwiększa przestrzeń nad głową w kuchni i pozwala utrzymać górne łóżko na miejscu.
Wyposażono go także w montowaną na prowadnicach tylną kanapę. Jej przekształcenie w łóżko odbywa się jednym ruchem ręki.
Prysznic z ciepłą i zimną wodą w tylnej sekcji jest teraz wyposażeniem standardowym. Dodatkiem opcjonalnym jest natomiast montowany na tylnej klapie namiot, zapewniającym osłonę podczas kąpieli.kaper Ford Nugget i panel sterowanie

Nowy standard życia na kempingu

Możliwości poszerzenia przestrzeni podczas biwaku rozszerzono dzięki zupełnie nowym funkcjom:
– Podnoszony dach z nowym, samoczynnie składającym się materiałem, ułatwiającym opuszczanie dachu
– Nowe zintegrowane schowki na standardowy stolik i krzesła biwakowe
– Praktyczne nieprzepuszczalne rolety, zapewniające większą prywatność i prostszą obsługę, zastąpiły zasłony

Nowy Nugget oferuje również zaawansowane systemy poprawiające komunikację w podróży i komfort po zaparkowaniu. Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne i standardowy modem 5G pozwalają cieszyć się rozrywką i skomunikowaniem ze światem. Opcjonalny panel fotowoltaiczny w dachu pomaga zasilać instalację wewnętrzną lub ładować akumulator na potrzeby wszystkich urządzeń zewnętrznych. W idealnych warunkach pogodowych, panel może generować nawet więcej energii, niż zużywają wbudowane systemy i ładować akumulator trakcyjny auta.

7-calowy kolorowy ekran dotykowy w części wypoczynkowej umożliwia kontrolę i sterowanie ogrzewaniem, poziomem wody, poziomem naładowania akumulatora i oświetleniem nowego Nuggeta. Co ważne aplikacja z obsługą Bluetooth zamienia smartfon w pilot zdalnego sterowania funkcjami kabiny.nowy styl życia z Fordem Nugget

Zapraszamy do Salonów

Kamper Ford Nugget nowej generacji będzie wprowadzany na rynek etapami. Jako pierwszy trafi do sprzedaży Nugget Titanium z silnikiem EcoBlue o mocy 170 KM i ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Już od sierpnia 2023 r. można go zamawiać u dealerów Forda, licząc na dostawę wiosną 2024 roku.

Inne wersje, w tym z napędem PHEV, zostaną wprowadzone w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Bogusław Korzeniowski

Galeria kampera Ford Nugget

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!