Zaledwie kilka dni po światowej premierze nowy Nissan Qashqai dotarł do Polski. Pokazowy egzemplarz tego wszechstronnego crossovera będzie służył do szkoleń produktowych zanim najnowszy model trafi do salonów sprzedaży…

Jeden z ośmiu Nissanów Qashqai jest w Polsce

W całej Europie będzie tylko osiem przedpremierowych modeli. Jeden z nich trafił do Polski. Będzie on wykorzystywany na potrzeby wewnętrzne importera i do działań promocyjnych.

Jak wyjaśnia Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE: „Nasz kraj jest istotnym rynkiem dla producenta i tym bardziej cieszymy się, że to właśnie do nas przyjechał jeden z pierwszych egzemplarzy pokazowych nowego Nissana Qashqai. To duże wyróżnienie.”

Egzemplarz, który przyjechał do Warszawy, to Qashqai w wersji Tekna+ z silnikiem 1.3 DIG-T o mocy 158 KM z technologią mild hybrid, z manualną skrzynią biegów i napędem na jedną oś. Jakie są pierwsze wrażenia po obejrzeniu samochodu?

Design… WOW

Ten sam, ale jakby większy. Sylwetka trzeciej odsłony Nissana Qashqai, który niemal czternaście lat temu stworzył zupełnie nowy segment samochodów osobowych, nie pozostawia niedomówień. Londyńskie studio pozostawiło wciąż ciekawą i elegancką linię nadwozia, ale nadało mu nowoczesnego sznytu. Model posiada m.in. wydatne nadkola, mieszczące imponujące 20-calowe obręcze i zwiększony rozstaw osi. W rzeczywistości nowy Qashqai urósł bardzo nieznacznie. Rozstaw osi wzrósł o 20 mm, długość samochodu powiększyła się o 35 mm, wysokość o 25 mm, a szerokość to 32 mm więcej, dzięki czemu samochód jeszcze lepiej prezentuje się na drodze.

Wnętrze nowego Nissana Qashqai doświetlone jest kojącym białym światłem. Nadaje mu ono prestiżu i tworzy wyjątkową strefę komfortu w przestronnej kabinie. Tradycyjny panel zegarów został zastąpiony wielofunkcyjnym ekranem TFT o przekątnej 12,3”. Oferuje on wiele sposobów wyświetlania informacji z systemu nawigacji, rozrywki, danych o ruchu drogowym i stanie pojazdu przy pomocy wygodnego pokrętła na kierownicy. Jego uzupełnieniem jest dodatkowy, 10,8’’ ekran przezierny HUD (Head-Up Display), który zapewnia największy w tym segmencie rozmiar obrazu.

Innowacyjny zelektryfikowany napęd

Qashqai nowej generacji dostępny będzie ze znanym z poprzedniego modelu silnikiem benzynowym 1.3 DIG-T. Tyle tylko, że będzie on posiadał technologię mild hybrid. Układ napędowy mild hybrid będzie dostępny w  wariantach

  • o mocy 140 KM i 158 KM
  • z 6-biegową skrzynią manualną lub nową przekładnią Xtronic.

W roku 2022 Qashqai otrzyma także debiutujący na europejskim rynku nowy układ napędowy e-POWER. W napędzie tym koła napędzane są wyłącznie silnikiem elektrycznym. Jednostka spalinowa wykorzystywana jest jedynie do wytwarzania energii elektrycznej i doładowywania akumulatora. Gwarantuje to wrażenia z jazdy jak samochodem w 100 proc. elektrycznym, czyli m.in. bardzo dynamiczne i płynne przyspieszenie.

Jeszcze lepsze systemy wspomagania

Wszechstronne wsparcie kierowcy podczas jazdy to jedno z głównych założeń marki Nissan. Dlatego nowy Qashqai oferuje szereg udogodnień, które ułatwiają i uprzyjemniają jazdę.

Zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy NissanConnect to cyfrowy interfejs funkcji nawigacji, informacji, rozrywki i ustawień samochodu. Jest on kompatybilny zarówno z Android Auto®, jak i Apple CarPlay® (również bezprzewodowo). Niektórymi funkcjami samochodu można także sterować zdalnie, z poziomu aplikacji NissanConnect Services na smartfonie.

Nowy model Qashqai wyposażono w ulepszony system ProPILOT z Navi-Link. System automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu do zmieniających się warunków na drodze (np. przy zmianie ograniczeń prędkości czy zbliżając się do ostrzejszego łuku). ProPILOT odczytując znaki drogowe i korzystając z danych z nawigacji robi to automatycznie, bez udziału kierowcy.

Co więcej, system komunikuje się z czujnikami monitorującymi strefę tzw. martwego pola widzenia. Przez odpowiednią korektę kierownicy pomaga zainterweniować, aby zapobiec manewrowi zmiany pasa ruchu, jeżeli w strefie martwego pola znajduje się pojazd. Nowy Qashqai może również zainterweniować, aby zapobiec kolizji przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego. Możlie jest uruchomienie układu hamulcowego i zatrzymanie samochodu w razie wykrycia w pobliżu poruszającej się przeszkody.

Nowy Nissan Qashqai pojawi się w salonach w Polsce latem tego roku. Jeżeli chcą Państwo na bieżąco śledzić sytuację na rynku proszę Zostaw Kontakt

Poprzedni wpis Następny wpis