Wybierz markę

Renault Captur, od dziesięciu lat na rynku, sprzedał się w liczbie ponad dwóch milionów egzemplarzy w 90 krajach. Jako „voiture à vivre” (samochód do życia), model ten łączy kompaktową sylwetkę z przestronnym wnętrzem. Dzięki temu jest równie komfortowy w mieście, jak i poza nim. Co ciekawe, w najnowszej wersji Renault Captur 2024 producent puszcza oko do miłośników starych modeli tej marki, zwłaszcza tych z lat 80.

 

Oto nowy Renault Captur 2024

Nowocześniejsza sylwetka, bardziej zaawansowane technologicznie wyposażenie, większy wybór silników hybrydowych (w wersjach mild hybrid i full hybrid) oraz usługi on-line – to podstawowe zmiany w nowej odsłonie popularnego crossovera Renault Captur.

Na rynku miejskich SUV-ów, który stanowi obecnie połowę sprzedaży wszystkich samochodów w segmencie B, nowy Renault Captur zamierza pozostać modelem wzorcowym. Nadal najważniejszą jego zaletą jest wszechstronność, efektowne dwubarwne nadwodzia i genialne wyposażenie technologiczne. Oprócz tych cech, które wpisane są w DNA Captura, zaprezentowana właśnie generacja ma szereg nowych atutów.

Renault Captur 2024 – bardziej wyrazisty design

Nowy Captur otrzymał rys stylistyczny Gilles’a Vidala, szefa projektantów Renault. Dzięki temu jego sylwetka nabrała jednocześnie więcej dynamiki i prestiżu. Wyróżnia ją przede wszystkim odmieniony przód, wizualnie wyższy. Przypomina on teraz nieco ten znany z Peugeota (Gilles Vidal wcześniej pracował dla tej marki).

Producent zaproponował także zupełnie nową kolorystykę. Uwagę zwracają również nieco inne proporcje tylnej części sylwetki.

Wnętrze nowego Renault Captur 2024 – zadbano o wykończenie

Nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz nastąpiły zmiany i to nie tylko kosmetyczne. Już na pierwszy rzut oka widać nową tapicerkę i zmienione ekrany na desce rozdzielczej.

Tapicerkę wykonano z materiału w szarym i wrzosowym odcieniu, z wykończeniem Evolution, z  żółtymi przeszyciami i z diamentowym wzorem Renault na bocznych oparciach przednich foteli. Nowe wykończenie Esprit Alpine to wielowarstwowa, ziarnista tkanina. Pokryte są nią siedzenia i panele drzwi oraz niebiesko-szare wstawki po bokach przednich foteli, na panelach drzwi i na desce rozdzielczej. To krok marki w stronę ekologicznych rozwiązań. Tkanina pochodzi bowiem z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia. Dodajmy, że Renault zrezygnował ze skórzanych siedzeń, konsekwentnie odchodząc od odzwierzęcych materiałów.

Ważnym udoskonaleniem jest system multimedialny OpenR Link ze zintegrowanym Google i technologią Android Automotive 12. Wprawdzie to rozwiązanie nie jest dostępne we wszystkich wersjach, ale bez wątpienia to właśnie w nowym Renault Captur po raz pierwszy zastosowane zostało w samochodzie reprezentującym segment B.

OpenR Link

Wsiadając do samochodu wyposażonego w tę technologię, możemy się spodziewać łatwej i przyjemnej podróży. Sama obsługa systemu jest prosta, wręcz intuicyjna, podobna do używania innych urządzeń mobilnych. Co więcej sam interfejs OpenR Link można dowolnie skonfigurować. Jest w pełni kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, zarówno dla przewodowej jak i bezprzewodowej łączności ze smartfonem. System oddaje kierowcy do dyspozycji wiele przydatnych usług Google, w tym Mapy Google, Asystenta Google i inne.

Bezpieczeństwo na wyższym poziomie

Renault Captur 2024 posiada najnowszej generacji systemy wspomagania jazdy. Oparte są one m.in. na predykcyjnej jeździe hybrydowej oraz aktywnym asystencie kierowcy.

Przestrzeń, pakowność i wygoda

Renault Captur przyzwyczaiło nas już do dużej przestrzeni przeznaczonej na nogi pasażerów siedzących na tylnej kanapie. To wygodne 221 mm, uzyskane dzięki możliwości przesunięcia tylnego siedzenia wzdłużnie o 16 cm. W zależności od potrzeb można powiększyć albo przestrzeń dla pasażerów, albo dla bagaży. Do dyspozycji w kabinie mamy łącznie 24,7 litra przestrzeni bagażowej, w tym 7-litrowy schowek. W niektórych wersjach znajdują się także kieszenie na mapy. Natomiast bagażnik osiąga aż 616 litrów (536 dm³ VDA) pojemności, gdy tylna kanapa jest maksymalnie przesunięta do przodu.

Co pod maską?

Nowy Renault Captur 2024 wyposażony został w silniki, których moce zaczynają się od 100 KM. Począwszy od silnika 1.0 ECO-G z fabryczną instalacją LPG, po napędy MildHybrid 140 KM, 160 KM EDC (z automatem) oraz 1.6 Full Hybrid 145. Co istotne, silnik 1.6 Full Hybrid 145 może jeździć w trybie elektrycznym po mieście aż przez 80% czasu. Jak podaje producent, maksymalny zasięg tego silnika wynosi aż 1 000 km.

Captur 2024. Kiedy wjedzie na salony?

Nowego Renault Captur możemy spodziewać się w salonach pod koniec tego roku. Stay tuned!

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!