Pierwszy w Polsce kontrakt na flotę Fiata 500 BEV, czyli w pełni elektrycznego, w specjalnej wersji Business podpisał salon Fiat Euromobil Warszawa. Flota może nie jest specjalnie duża, bo liczy siedem samochodów, ale przecież elektryczną „pięćsetkę” trudno już teraz uznać za samochód flotowy.

Klientem jest Leasys, specjalizujący się w wynajmie dział FCA Bank. – Cieszymy się, że teraz wespół z Leasys będziemy mogli oferować klientom samochód do wynajmu w atrakcyjnej cenie, bo to znakomita okazja, żeby podczas dłuższego niż jazdy testowe użytkowania klienci w pełni poznali zalety całkowicie elektrycznego Fiata 500 – powiedział Wiesław Górski, dyrektor linii FCA.

Fiat 500 BEV Euromobil

My także już w przyszłym tygodniu mogli zaprosić na jazdy testowe modelem 500 BEV do salonu Euromobil w Warszawie, który jako jedyny salon w Polsce będzie mógł takie jazdy Pani i Panu zaoferować.

Samochód został już doceniony przez ekspertów, stylistów i dziennikarzy, zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień , o których pisaliśmy całkiem niedawno, dlatego z pełnym przekonaniem zapraszamy do jego bliższego poznania.

Nowa „pięćsetka” poza wymiarami piękna, włoskiego wysmakowania i elegancji oraz innowacyjności ma także bezcenny wymiar ekologiczny – zerową emisję CO2.

Samochód standardowo wyposażony jest w najbardziej innowacyjne systemy wspomagania kierowcy ADAS „Advanced Driver-Assistance Systems”, takie jak iACC (Inteligentny tempomat adaptacyjny), który wraz z innymi zwiększa bezpieczeństwo i radość z jazdy, a odciąża kierowcę. Dzięki im wszystkim 500 BEV jest pierwszym samochodem w segmencie, który zapewnia jazdę autonomiczną na poziomie 2.

Fiat 500 BEV Euromobil

Przy okazji przyznajemy, że bardzo zaskoczyły nas zdolności do regeneracji sił 500 BEV. To, że akumulator o mocy 42 kW zapewnia mu zasięg do aż 320 kilometrów w cyklu WLTP, i nawet do 450 km w cyklu miejskim, zaskoczyło nas mniej niż fakt, że już pięć minut (szybkiego) ładowania wystarcza do pokonania 50 kilometrów, a do uzyskania 80% pojemności akumulatora potrzeba zaledwie 35 minut.

Olivier François, prezes Fiat Brand Global uważa, że aby poznać charakter samochodu trzeba usiąść za jego kierownicą i trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić. Ponieważ mamy teraz ograniczone możliwości podróżowania, to poza zaproszeniem na jazdę testową do salonu Euromobil zachęcamy do wirtualnej przejażdżki Fiatem 500 BEV po Piemoncie.

Fiat 500 BEV Euromobil
Poprzedni wpis Następny wpis