Wybierz markę

Panująca w Polsce inflacja oraz zerwane łańcuchy dostaw sprawiają, że zakup nowego pojazdu jest coraz trudniejszy. Raport „Branża motoryzacyjna” przygotowany przez PZPM i KPMG wskazuje, w roku 2022 zarejestrowano 419,7 tys. nowych samochodów osobowych. Jest to spadek, w porównaniu do roku poprzedniego, o sześć procent. Aby ułatwić klientom zakup aut, marki SEAT i CUPRA oferują atrakcyjne formy finansowania. O trafności tej decyzji świadczy fakt, że wzeszłym roku z takiego rozwiązania skorzystało 45% klientów SEAT-a i 62% klientów CUPRY.

Atrakcyjne formy finansowania dla klientów indywidualnych

Wśród aktualnych propozycji finansowania zakupu samochodu dla klientów indywidualnych Volkswagen Financial Services oferuje trzy opcje. Są to: Kredyt JAK ABONAMENT, Kredyt KLASYCZNY, NAJEM dla osób prywatnych.

Kredyt JAK ABONAMENT to rozwiązanie dla osób, dla których ważna jest niska rata miesięczna. Ofertę tę chętnie wybierają też klienci, którzy planują co kilka lat wymieniać samochód na nowy. Polega ona na spłacaniu przewidywanej utraty wartości samochodu w trakcie trwania umowy. O tym, czy spłacić pozostałą wartość auta i nadal go użytkować, klient podejmuje decyzję dopiero pod koniec umowy. Może oczywiście korzystać z kolejnego samochodu marek SEAT lub CUPRA.

–Kredyt KLASYCZNY, charakteryzuje się niskim oprocentowaniem oraz pełną jego spłatą rozłożoną nawet do 60 równych, miesięcznych rat. Ta forma finansowania jest idealna dla klientów, którzy planują korzystać z jednego samochodu przez wiele lat. Po zakończeniu umowy zachowują go dla siebie.

–Ostatnią opcją jest NAJEM. Klient w stałej, miesięcznej opłacie ma zapewnione ubezpieczenie, serwis, assistance, przeglądy. Ma również pomoc w przypadku szkody, auto zastępcze oraz opcjonalnie pakiet opon. Główną zaletą tego systemu finansowania jest kontrola kosztów i stałe opłaty.Atrakcyjne formy finansowanie, seat ateca

Atrakcyjne formy finansowania dla firm

Z zeszłorocznych statystyk wynika, że 61% firm skorzystało z leasingu bądź wynajmu w odniesieniu do marki SEAT. W przypadku CUPRY było to aż 80% klientów biznesowych.

Obecnie zakup samochodów marek SEAT i CUPRA jest dostępny jako – Leasing JAK ABONAMENT, Leasing KLASYCZNY bądź w ramach NAJMU dla firm.

Leasing JAK ABONAMENT od zwykłego leasingu odróżnia niższa kwota, miesięcznych rat. To efekt tego, że firma spłaca jedynie przewidywaną utratę wartości samochodu. Może również regulować wysokość miesięcznej raty, ustalając okres spłaty, roczny limit kilometrów i opłatę wstępną – od 0 do 30%. Umowa zawierana jest na okres 3-4 lat. Po jego upływie firma ma prawo odkupić pojazd po cenie ustalonej podczas podpisywania umowy bądź wymienić go na zupełnie nowy samochód.

–Leasing KLASYCZNY to propozycja stworzona dla firm, które po zakończeniu umowy chcą otrzymać samochód na własność. W tej formie finansowania koszt auta jest rozłożony na opłatę wstępną, miesięczne raty oraz końcową wartość wykupu. Najemca sam ustala podstawowe parametry leasingu. Tym samym zyskuje opcję elastycznego dostosowania wysokości miesięcznych rat do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych firmy. Ma możliwość wyboru okresu leasingowania, opłaty końcowej oraz wysokości opłaty wstępnej, która wynosi od 0% do 45%.

Opcja NAJMU jest idealna dla tych klientów biznesowych, którym zależy na korzystaniu na co dzień z pojazdu, natomiast kwestie dotyczące m.in. serwisowania pozostawiają dealerowi. Koszty z tym związane zawarte są w stałej, miesięcznej opłacie. Istnieje również możliwość wniesienia opłaty początkowej do 10% wartości samochodu i obniżenia tym samym ponoszonych miesięcznych kosztów.

Wszystko dla klienta

Zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi coraz chętniej korzystają z oferty Volkswagen Financial Services. Szczególnie w przypadku najmu długoterminowego, pozwala im to na komfortowe korzystanie z samochodów marki SEAT i CUPRA przez dłuższy okres czasu. Naszym celem jest stałe zwiększanie i urozmaicanie form finansowania tak, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – wskazała Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA w Volkswagen Group Polska.

Mieczyslaw Kowalik

atrakcyjne formy finansowania, cupra born
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!