– Mój styl życia nie jest w pełni zrównoważony. Jestem zdeterminowany, aby wprowadzić niezbędne zmiany tam, gdzie mogę – powiedział Rafael Nadal i przesiadł się do elektrycznego crossovera Kia EV6. To ważna zmiana w jego życiu, bo choć marka jest partnerem legendy tenisa od 2003 roku, to teraz Rafa zaangażował się w promowanie ekologicznej mobilności by Kia. I to w najlepszy sposób – czynnie – za kierownicą własnego elektryka.

Tak jak Rafael Nadal na nowo zdefiniował forhend topspinowy, tak Kia EV6 na nowo definiuje elektromobilność. W związku z tym ich mariaż jawi się jako naturalnie uzasadniony. I mają być nierozłączni, ponieważ Rafa zadeklarował, że będzie korzystał z nowego elektrycznego crossovera nie tylko podczas podróży po Majorce, ale także poza nią. Wiadomo, takiemu ambasadorowi marka dostarczy samochód, gdzie tylko będzie chciał.

energia na korcie
Rafa Nadal i Kia EV6 – energia na korcie (Photo by Clive Brunskill/Getty Images for Kia)

Pierwszy dostarczyła mu do jego rodzinnego Manacor na Majorce. Ceremonia przekazania samochodu EV6 w wersji GT-Line odbyła się w Akademii Rafaela Nadala, na korcie nazwanym EV6. Oświetlenie kortu było zasilane z akumulatora auta. A to dzięki funkcji V2L (vehicle-to-load), którą zapewnia elektryczny crossover nowej generacji. Może on zatem służyć jako przenośne, a raczej – przewoźne – źródło zasilania.

Rafa zmienia naciąg napęd

W materiałach prasowych nie znaleźliśmy informacji, w który z napędów wyposażony jest EV6 GT-Line Rafy Nadala. Zatem zgadujemy.

Nadal znany jest z tego, że kręci szybko jak nikt. Po jego topspinowym forhendzie rotacja piłki nierzadko przekracza 5000 obrotów na minutę. Z głębokim przeczuciem trafienia obstawiamy więc, że będzie jeździł autem, które setkę wykręca w 5,2 sekundy. A jest to wariant 77,4 kWh, AWD, który chwali się mocą 239 KW (325 KM) oraz 605 Nm momentu obrotowego.

topspin Nadala
Rafa Nadal i Kia EV6 szybko kręcą (Photo by Clive Brunskill/Getty Images for Kia)

Ale może powszechnie lubiany mistrz tenisa zaskoczył nas, jak rywali na korcie drajwem z forhendu, bo uwielbia auta tylnonapędowe? W takim wypadku wybrałby wariant 2WD, który ma moc 168 KW (229 KM) oraz 350 Nm momentu obrotowego.

Inspirujące ruchy w stronę zrównoważonej mobilności

Nowy elektryczny crossover Kia EV6 reprezentuje nowe hasło marki „Movement that inspires” i jest ucieleśnieniem zrównoważonej mobilności. Dzięki ambasadorowi Rafaelowi, i wespół z nim, Kia będzie inspirować nowe pokolenie kierowców do korzystania z elektrycznej mobilności. Rafa Nadal wprost przyznał, że dzięki EV6 jego zaangażowanie w elektryczną mobilność będzie większe. – W ten sposób chciałbym zachęcić innych, aby dołączyli do mnie i zaczęli korzystać z tego rodzaju samochodów, gdy tylko jest to możliwe – powiedział. I od razu też wyraził zainteresowanie wymianą floty samochodów używanych w swojej Akademii i Fundacji na auta elektryczne do 2022 roku.

Rafa w EV6
Rafa Nadal i jego nowa Kia EV6 (Photo by Clive Brunskill/Getty Images for Kia)

Nowy crossover EV6, który już można zamawiać w salonie Kia Eforia ma na nowo zdefiniować elektromobilność. Kia chce tym modelem podnieść standardy w branży szybko przechodzącej na samochody elektryczne. Funkcja vehicle-to-load (V2L) oferowana w EV6, która już sprawdziła się na korcie EV6 w Akademii Rafaela Nadala, może dostarczyć do 3,6 kW energii elektrycznej. To czyni auto wygodnym źródłem zasilania na kołach, jakie można wykorzystywać na przykład podczas biwakowania na odludziu. Niestety, znaleźć odludzie teraz dużo trudniej niż stacje ładowania.

– W Kia mocno wierzymy, że ruch inspiruje pomysły. EV6 to model, który reprezentuje nasze nowe hasło. Czujemy się zaszczyceni, że Rafael jest ambasadorem marki Kia na świecie już od 15 lat. Bo to nie tylko jeden z największych sportowców w historii. To jednocześnie człowiek, który inspiruje innych i nieustannie stara się wywierać pozytywny wpływ na świat różnorodnymi działaniami społecznymi – powiedział Artur Martins, wiceprezes Kia Global.

Rafa w EV6 topspin Nadala energia na korcie
Poprzedni wpis Następny wpis