Wybierz markę

niebieski samochód w ruchu na śniegu, zima, choinki - zamówienia na Nissana Ariya

Mamy klasyczny i to podwójny przypadek z wiadomością dobrą i złą. Pierwsza dobra to ta, że zamówienia na Nissana Ariya znowu można składać. Zła jest taka, że nie wiadomo, na jak długo wystarczy samochodów z gwarancją ceny styczniowej. Co więcej, wiadomo, że na krótko i nie w sam raz. Ariya cieszy się tak dużą popularnością na wszystkich rynkach, że polscy dealerzy otrzymali pulę dużo mniejszą niż chcieli i niż życzyliby sobie klienci. Łukasz Tyrpa, dyrektor sieci Nissan Japan Motors nie pozostawił nam złudzeń. – Jestem przekonany, że limit jaki mamy przyznany do końca stycznia, wyczerpiemy na długo przed… końcem stycznia – powiedział zmartwiony. To ważne, bo zamawiający auto w styczniu mają gwarancję styczniowej ceny. A nikt dziś nie jest w stanie zagwarantować jej stałości w następnych miesiącach, nawet odwołując się do „inflacyjnego płaskowyżu”.

Przypomnijmy, że pierwsi szczęśliwcy swoimi nowymi Nissanami Ariya wyjechali z salonów już w październiku. Potem jednak Nissan wiedząc, że produkcja nie nadąża za popytem, zamówienia wstrzymał. Kwestia wyceny samochodu też na pewno była na najwyższych szczeblach wałkowana. I tu drugi przypadek z dwoma wiadomościami. Tym razem zaczynamy od gorszej, ale spodziewanej – ceny Nissana Ariya są w roku 2023 wyższe niż te z roku ubiegłego. Dobra jest ta, że wzrost nie odzwierciedla wzrostu inflacji w Polsce, a średnio jest bliski inflacji w strefie Euro. Mimo jednak wzrostu ceny, już po kilku dniach wiemy, że popyt na nowego elektrycznego Nissana nie osłabł.

Przykład z dwoma wiadomościami nam się posypał, bo dobrych wiadomości jest więcej. Nissan gwarantuje utrzymanie ceny obowiązującej w dniu złożenia zamówienia, do dnia odbioru samochodu przez klienta. – A należy założyć, że osoby, które zamówią auto w styczniu, wyjadą nim z salonu w okolicach wakacji – zdradza nam kalendarz dostaw Łukasz Tyrpa. Ci, którzy zamówią w marcu, powinni planować urlopy już na miesiące jesienne.

Kolejna dobra wiadomość – w wyposażeniu standardowym każdej z wersji elektrycznego crossovera otrzymamy trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 22 kW. Nowe urządzenie w ofercie łagodzi skutki inflacji w większym stopniu niż jakaś tam tarcza. Dodatkowo przyniesie użytkownikom korzyści wynikające z większej wydajności ładowania prądem zmiennym i ze skrócenia jego czasu.

beżowy samochód z szyberdachem a góry w ruchu na ulicy - zamówienia na Nissana AriyaZamówienia na Nissana Ariya w pełnym wyborze

Ponieważ zamówienia na Nissana Ariya składamy „do produkcji”, a nie na opcje, które wcześniej zamówili dealerzy, wybór jest pełny.
Listę wersji Nissana Ariya otwiera Advance, której nazwa w przypadku wersji bazowej mogłaby może dziwić, ale tu jest trafiona.  W wersji z akumulatorem o pojemności 63 kWh i zasięgiem do 403 km otrzymujemy bowiem zaawansowane wyposażenie. Jest tu nie tylko m.in. system inforozrywki NissanConnect z obsługą Apple CarPlay i Android Auto oraz inteligentny system kamer 360°. Ale już nawet w tej (przypominamy, że bazowej) wersji w cenie 239 900 złotych otrzymamy system ProPILOT Assist z Navi-Link. Ta wersja jest propozycją dla osób, które poruszają się głównie po mieście i chcą mieć elektrycznego crossovera o podwyższonym standardzie. Osobom, które pokonują autem większe dystanse, bardziej będzie odpowiadać Ariya z akumulatorem o pojemności 87 kWh i zasięgu 533 km. Taką Ariyę w wyjściowej wersji wyposażenia Advance zamówimy w cenie 275 900 zł.

Bogatsza wersja Nissana Ariya to Evolve, którą w cenniku znajdujemy i z akumulatorem o pojemności 63 kWh, i 87 kWh. W wersji  Evolve dodatkowo otrzymamy adaptacyjne reflektory przednie Full LED, system nagłośnienia BOSE z dziesięcioma głośnikami, panoramiczne okno dachowe, elektrycznie przesuwaną konsolę centralną, wentylowane fotele przednie z pamięcią ustawienia, a także wyświetlacz przezierny Head-up. Ceny: Ariya Evolve 63 kWh – 258 900 zł;  Ariya Evolve 87 kWh – 294 900 zł.

Zamówienia na Nissana Ariya możemy już też składać na topową wersję modelu z akumulatorem o pojemności 87 kWh. Topowa wersja ma rewolucyjny napęd na cztery koła e‑4ORCE. Układ napędowy o mocy 301 KM gwarantuje osiągnięcie setki w 5,7 s i przejechanie na jednym ładowaniu do 515 km. Nissan Ariya e-4ORCE w wersji wyposażenia Advance kosztuje 299 900 zł, a w wersji Evolve – 318 900 zł.

wskaźniki wyświetlacz samochodu Nissan Ariya - zamówienia na Nissana AriyaDodatkowe korzyści dla zamawiających w styczniu

Drugą korzyścią przy zamówieniu Nissana Ariya jest możliwość zakupu domowej ładowarki Wallbox Pulsar Plus – w konkurencyjnej cenie 3999 zł. Szczegółami służą doradcy handlowi w każdym salonie Nissana. Pierwszej korzyści nie pominęliśmy, uznajemy po prostu, że jest nią – i to jest korzyścią zdecydowanie nadrzędną – sam zakup samochodu.

Producent zapewnia również promocyjne finansowanie zakupu nowego elektrycznego crossovera w formie kredytu lub leasingu Nissan Select. Poza gwarancją ceny dla osób, które złożą zamówienia na Nissana Ariya w styczniu, Nissan Finance przygotował dodatkową poduszkę finansową. Jest nią zagwarantowanie stałej wysokości rat miesięcznych przez cały okres finansowania zakupu auta, niezależnie czy będzie to kredyt, czy leasing. Potwierdzeniem niech będzie przykład Nissana Ariya w wersji Evolve z akumulatorem o pojemności 63 kWh. W leasingu Select dla przedsiębiorców zagwarantowana wysokość raty to 2961 zł netto miesięcznie. Klient indywidualny, który skorzysta z kredytu Select otrzyma gwarancję niezmiennej raty miesięcznej 2978 zł brutto.

Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe przyznał, że liczba zamówień na Ariyę przerosła najśmielsze oczekiwania firmy. – Dziś wznawiamy sprzedaż z okresem dostawy pojazdu nawet do dziewięciu miesięcy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i wraz z nową specyfikacją zapewniamy utrzymanie ceny pojazdu z dnia podpisania zamówienia. Chcemy uwolnić kupujących od obaw o wzrost cen w okresie oczekiwania na wydanie samochodu. Ponadto Nissan Finance przygotował rozwiązania, które będą chronić nabywców przed skutkami inflacji i wzrostem kosztów. Mamy nadzieję, że wzbogacona gama nowego Nissana Ariya oraz ułatwienia, które proponujemy osobom składającym zamówienia, nie tylko zatrzymają dotychczasowych klientów przy marce, lecz także pozwolą nam pozyskać nowych. Stawiamy na osoby oczekujące wyjątkowych wrażeń za kierownicą, pragnące jednocześnie przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju i – poprzez wybór elektromobilnych rozwiązań – dawać wyraz swojemu podejściu eko – powiedział Maciej Klenkiewicz.

Władysław Adamczyk

Nissan Ariya 2023 – zdjęcia

beżowy samochód z boku w ruchu na ulicy - zamówienia na Nissana Ariya beżowy samochód z przodu w ruchu na ulicy - zamówienia na Nissana Ariya beżowy samochód z szyberdachem a góry w ruchu na ulicy - zamówienia na Nissana Ariya kokpit, wnętrze samochodu elektrycznego - zamówienia na Nissana Ariya kokpit samochodu elektrycznego - zamówienia na Nissana Ariya wskaźniki wyświetlacz samochodu, sterowanie klimatyzacją - zamówienia na Nissana Ariya wskaźniki wyświetlacz samochodu Nissan Ariya - zamówienia na Nissana Ariya niebieski samochód w ruchu na śniegu, zima, choinki - zamówienia na Nissana Ariya
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!