Wybierz markę

gama modelowa SEAT-a - sześć samochodów SEAT, w tle panorama Barcelony o zachodzie Słońca, ilustracja sprzedaż koncernu SEAT S.A. - 5 lat gwarancji SEAT-a

SEAT – marka, którą klienci powszechnie cenią za hiszpański temperament, zrobiła krok, jakiego się chyba nie spodziewaliśmy. Sam mogę osobiście przyznać, że nawet o tym kroku nie myślałem i od marki go nie oczekiwałem. Oczekuję bowiem od modeli SEAT-a przede wszystkim dynamiki. No ale właśnie – „przede wszystkim” – bo przecież można oczekiwać więcej. Owo więcej to w tym przypadku 5 lat gwarancji SEAT-a dla wszystkich modeli marki. Dodatkowym pozytywnym zaskoczeniem jest brak limitu kilometrów w pierwszych dwóch latach gwarancji i limit 150 tysięcy kilometrów w okresie pięcioletnim.

Żeby było pisemnie potwierdzone: Wszystkie modele SEAT-a w aktualnej ofercie to Arona, Ateca, Tarraco, Ibiza, Leon i Leon Sportstourer.

Pięcioletnia gwarancja – producenckie podłoże a nasze korzyści

Zobowiązanie 5 lat gwarancji SEAT-a obejmuje naprawy samochodu wynikające z wad materiałowych lub wykonawczych. Wynika ono oczywiście z analizy niezawodności samochodów SEAT-a, więc można stwierdzić, że producenta nic nie kosztuje. Ale w rzeczywistości kosztuje (tak w największym uproszczeniu) staranność projektowo-konstrukcyjno-technologiczną, zastosowanie odpowiednich materiałów i jakościowy reżim produkcyjny. Dzięki temu, że SEAT o to zadbał, użytkownicy samochodów marki będą mieli spokojną głowę, wolną od myślenia o niespodziewanych wydatkach. Będzie tak, jak zawsze wszystkim życzymy – najczęstszym (a może i jedynym) powodem wizyty w serwisie będzie przegląd gwarancyjny. A podczas takich przeglądów wymienimy podstawowe materiały eksploatacyjne, czyli olej i filtry, a jeśli będzie trzeba to np. klocki hamulcowe.

Zdecydowanie godnym odnotowania w programie 5 lat gwarancji SEAT-a jest brak limitu przebiegu w ciągu pierwszych dwóch lat jej obowiązywania. Limit pojawia się dopiero w przypadku gwarancji pięcioletniej i wynosi – nie jak zazwyczaj 100 tys. km – ale 150 tysięcy.

– Wybierając nowego SEAT-a, kierowcy zyskują poczucie bezpieczeństwa i pewność, że dzięki pięcioletniej gwarancji w przypadku ewentualnych napraw, które wynikają na przykład z wad materiału, nie poniosą dodatkowych kosztów. Należy również wspomnieć o dwunastoletniej gwarancji na perforację karoserii, co potwierdza trwałość samochodów hiszpańskiego producenta. Naprawy objęte gwarancją są wykonywane w autoryzowanych stacjach obsługi SEAT-a z użyciem oryginalnych części zamiennych. Kierowca może w pełni czerpać radość z jazdy i skupić uwagę na tym co dla niego najważniejsze – mówi Katarzyna Dziomdziora, PR Manager marek SEAT i CUPRA.SUV SEAT Arona, 5 lat gwarancji SEAT-a

5 lat gwarancji SEAT-a niezależnie od formy posiadania

Można mieć samochód i cieszyć się nim wcale go nie posiadając. Coraz popularniejszy staje się już nie tylko leasing, ale także najem i abonament. Połączenie tych form użytkowania samochodu i gwarancji sprawia, że użytkownik ma pełną informację na temat kosztów związanych z użytkowaniem auta. Bo – żeby nie było wątpliwości – zobowiązanie 5 lat gwarancji SEAT-a ma cieszyć każdego użytkownika niezależnie od praw do własności. Tu przypomnę, że hiszpański koncern oferuje najem dla wszystkich modeli marek SEAT i CUPRA.

Życie biznesowe dowodzi, że właśnie najem długoterminowy jest najbardziej komfortową dla kierowcy formą użytkowania samochodu. A to dlatego, że w najmie, dzięki stałej opłacie miesięcznej, użytkownik ma pełną kontrolę kosztów. Opłata zawiera bowiem wszystkie wydatki związane z ubezpieczeniem, serwisem, assistance, pomocą w przypadku szkody oraz koszty auta zastępczego. Ponadto chętni mogą zdecydować się także na opcję z oponami zimowymi. To szczególnie istotne jeśli lubimy częściej wymieniać auto, bo umowę najmu możemy podpisać nawet na jeden rok. Po tym okresie zaś zmienić auto na nowe i nie przejmować się oponami, które może nie będą do niego pasowały. Nie mówiąc już o tym, że mamy łatwość wymiany auta, gdy zakochamy się i może nam się rodzina powiększyć. Albo po prostu zakochamy się w jakimś nowym modelu.

Władysław Adamczykgama modelowa CUPRY - sześć samochodów SEAT, w tle panorama Barcelony nocą, ilustracja sprzedaż koncernu SEAT S.A CUPRA w wynajmie, 5 lat gwarancji SEAT-a

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!