Gulia - flaga Włoch

Giulia zajęła pierwsze miejsca w trzech kategoriach plebiscytu „Sport Auto Award”. Kolejne sukcesy samochodu, który nie jest przecież nowością, odzwierciedla nastroje panujące wśród fanów samochodów sportowych w Niemczech. Ich zachwyt Alfą Romeo Giulią pozostaje niezmienny, czemu w plebiscycie dali jednoznaczny wyraz.

Czy trzy cytrzystki…, przepraszam, ćwiczenie z radia mi się przypomniało. Czy trzy nagrody to już deszcz nagród, jak ocenił portal italy24.com? We Włoszech rzadziej pada, więc niech im będzie. Tym bardziej, że przez kilka lat na Giulię faktycznie deszcz nagród spadł. Także przyznanych przez czytelników specjalistycznego niemieckiego magazynu „Sport Auto”, którzy w poprzednich latach regularnie nagradzali Alfę Romeo Giulię.

Giulia - sportowy temperament

Sport Auto Award 2021 po trzykroć

Po pierwsze: Alfa Romeo Giulia 2.0 Turbo Veloce o mocy 280 KM zwyciężyła w kategorii „Seryjnie produkowane importowane samochody sedan/kombi poniżej 75 000 euro”.
Po drugie pierwsze: Giulia Quadrifoglio po raz piąty z rzędu została uznana za najlepszy samochód importowany w kategorii „Seryjnie produkowane samochody sedan/kombi poniżej 100 000 euro”. Ten model jest wyposażony w silnik Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 510 KM.
Po trzecie pierwsze: Limitowana seria Giulia GTA zwyciężyła w kategorii „Seryjnie produkowane importowane samochody sedan/kombi powyżej 100 000 euro”.

Alfa Romeo Giulia - tył

Gran Turismo Alleggerita

Tu przypomnijmy, że limitowana, wyprodukowana w zaledwie 500 egzemplarzach, Giulia GTA szczyci się słynnym akronimem „Gran Turismo Alleggerita”. Tym samym oddaje hołd Giulii Sprint GTA z 1965 roku, jednemu z najbardziej legendarnych samochodów w chlubnej historii marki.

Ponieważ do jej produkcji szerokie zastosowanie znalazły ultralekkie materiały, masa własna samochodu została zmniejszona o 100 kg w porównaniu z Giulią Quadrifoglio. Giulia GTA jest wyposażona w silnik Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy zwiększonej do 540 KM. Tenże silnik ma najlepszą w swojej klasie wydajność, która wynosi 187 KM na 1 litr. Dzięki temu Giulia GTA zapewnia niezwykłe osiągi zarówno pod względem czasu okrążenia na torze, jak i przyspieszenia. Ponadto w aucie mamy szereg specjalnych rozwiązań w zakresie aerodynamiki, wykorzystujących techniczne know-how i doświadczenie bezpośrednio z Formuły 1. To oczywiście efekty współpracy z firmą Sauber Engineering.

Nie wybaczylibyśmy sobie, gdybyśmy przy okazji nie podpowiedzieli (tak zupełnie niezobowiązująco), że są okazje. W salonie Alfa Romeo Euromobil napotkaliśmy kilka wartych przeanalizowania promocji.

Giulia - włoski styl

Tegoroczna edycja „Sport Auto Award” była już dwudziestą dziewiątą. Ponad 15 400 czytelników magazynu „Sport Auto” wybierało swoje ulubione samochody z gamy aż 234 modeli.

Giulia - sportowy temperament Alfa Romeo Giulia - tył
Poprzedni wpis Następny wpis