Wybierz markę

Jeep i Juventus to związek, łączący ze sobą kultową markę, jaką jest Jeep, i legendarną drużynę, jaką jest Juventus. To połączenie sukcesów, które w pełni odzwierciedlają wartości marki Jeep: wolność, przygodę, autentyczność i pasję. Obecnie rozpoczął się kolejny etap współpracy. Na Allianz Stadium w Turynie, zawodnikom i pracownikom klubu Juventus przekazano flotę modelu Jeep Grand Cherokee 4xe.

Partnerstwo marek Jeep i Juventus to dziesięcioletnia historia sukcesu rozpoczęta w sezonie 2012-2013. Od tego czasu drużyna piłkarska zdobyła osiemnaście tytułów mistrzowskich w Lidze, Pucharze Włoch i Superpucharze Włoch. Jeep całkowicie zaś zmienił swój wizerunek.

Jeep i Juventus, czyli propagowanie elektryfikacji

W ostatnich sezonach styl kultowego czarno-białego stroju piłkarzy promował elektryfikację marki Jeep. Najpierw były to inicjały „4xe”, czyli nowe 4×4 marki Jeep, a następnie czarny napis ozdobiony wzorem błyskawicy, by podkreślić ewolucję Jeepa w kierunku zrównoważonej mobilności.

Marka Jeep przyspieszała ten proces. Po wprowadzeniu na rynek modeli Renegade i Compass 4xe w roku 2020, w czerwcu 2021 pojawił się Wrangler 4xe. Kolejny etap to model Avenger – „Samochód roku 2023” – pierwszy w 100% elektryczny SUV marki. Dopełnieniem historii jest Grand Cherokee 4xe. Warto przypomnieć, że Grand Cherokee ponad 30 lat temu wprowadził na drogi ideę „Premium 4×4”, a także otrzymał więcej nagród niż jakikolwiek SUV w historii.

Właśnie model Grand Cherokee 4xe stał się aktualnie pomostem między markami Jeep i Juventus.

Krótki opis Jeepa Grand Cherokee

Nowy model otwiera nowe możliwości w zakresie wyjątkowych osiągów, komfortu i funkcjonalności. Oto jego cechy

Bardziej przyjazny dla środowiska napęd o doskonałych osiągach

Dzięki technologii plug-in 4xe zapewnia do 51 km zasięgu elektrycznego w mieście oraz łączny zasięg do 700 km. Jest to najbardziej zrównoważony ekologicznie Grand Cherokee z napędem 4×4. Wszystko jednak bez kompromisów w kwestii osiągów. Nowy model przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,3 sekundy.

Udoskonalone osiągi – nowy Trailhawk 4xe

To także najbardziej zaawansowany pod względem osiągów 4×4 Grand Cherokee w historii. Pokonał szlak Rubicon Trail w trybie całkowicie elektrycznym, a elektronicznie rozłączany przedni stabilizator zapewnia lepszą artykulację zawieszenia i przyczepność podczas jazdy po skałach lub na nierównym terenie.

Jeszcze więcej miejsca i większa wszechstronność

Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe oferuje wyższy poziom komfortu i przestronności, a w jego bagażniku zmieści się nawet umieszczony poprzecznie zestaw kijów golfowych.

Światowej klasy jakość wykonania

Gama obejmuje wersję wyposażenia Summit Reserve z elegancką skórzaną tapicerką Palermo, elementami wykonanymi z naturalnego drewna i 19-głośnikowym systemem audio McIntosh o mocy 950 Watt.

Większe bezpieczeństwo

Dzięki ponad 110 zaawansowanym systemom bezpieczeństwa i ochrony, jest to najbezpieczniejszy model firmy Jeep. System obejmuje m.in. systemy Active Driving Assist, kamerę z widokiem 360° i kamery do jazdy nocnej systemu „Night Vision”.

Wszystko to sprawia, że nowy Jeep® Grand Cherokee 4xe wyróżnia się na tle innych modeli w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów. Podobnie jak Juventus wyróżnia się w świecie piłkarskim.
Nic więc dziwnego, że Jeep i Juventus kroczą jedną drogą

Mieczysław Kowalik

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!