Wybierz markę

salon Kia - samochody elektryczne do testówmbra (2)

Największy w Polsce producent, importer i dystrybutor win – Grupa AMBRA – zrobił milowy krok w kierunku elektryfikacji swojej floty. Firma wzbogaciła swój park pojazdów o trzydzieści jeden elektrycznych samochodów z logiem KIA. Kontrakt w ramach umowy leasingu finansuje Volkswagen Financial Services (VW FS), a dealerem zań odpowiedzialnym jest KIA Eforia.

Elektryczny kontrakt

Flota Grupy AMBRA liczyła dotąd sto czterdzieści samochodów marek Skoda i Volkswagen. Zastąpienie części parku szesnastoma Niro EV i piętnastoma EV6 oznacza, że flota firmy w prawie trzydziestu procentach będzie zeroemisyjna. Odpowiedzialny za realizację kontraktu dealer – KIA Eforia – część samochodów dostarczył w tych dniach. Pozostałe, z wiadomych powodów, będzie dostarczał partiami, w miarę zjeżdżania aut z produkcji.

Potentat na rynku winiarskim zdecydował o elektryfikacji swojej floty po dokładnym poznaniu walorów modeli Kia EV6 oraz e-Niro. Serię wnikliwych i drobiazgowych testów zorganizowała PGD Flota we współpracy z należącym do Grupy PGD dealerem KIA Eforia. Stwierdzenie „Grupa AMBRA nie wyklucza dalszych inwestycji w elektryki” możemy odczytywać jednoznacznie pozytywnie.

Bardzo ważna rolę w kontrakcie odegrał Volkswagen Financial Services, który sfinansował umowę leasingu na dostawę elektryków. Jednocześnie VW FS zadbał o dofinansowanie zakupu w ramach programu „Mój elektryk”.

– Decydując się na unowocześnienie naszej floty o auta elektryczne, chcieliśmy skorzystać z najlepszych rozwiązań na rynku. Finansowanie kontraktu powierzyliśmy firmie Volkswagen Financial Services ze względu na obecność w programie „Mój elektryk” oraz fakt, że zaproponowała nam korzystne rozwiązania, które wpisują się w naszą strategię zeroemisyjności – mówi Piotr Kaźmierczak, Wiceprezes Zarządu AMBRA SA.

Zielona rewolucja

Wraz z decyzją o modernizacji floty i zastąpienia części samochodów spalinowych elektrycznymi, Grupa AMBRA stała się znakomitym przykładem wśród firm, które dokonują zielonej rewolucji w swoich flotach.

Według stanu na 30 czerwca 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych 23 698 sztuk samochodów w pełni elektrycznych (BEV). Podkreślamy – aut całkowicie elektrycznych, więc bez hybryd. I jakbyśmy na tę liczbę nie patrzyli, to wydaje nam się mała. Oczywiście, że świadomość skutków zmian klimatu i troska o środowisko rosną; pomagają w tym także rozwiązania prawne i dopłaty. Tym bardziej cenne są działania takie jak prowadzone przez Volkswagen Financial Services, które jednoznacznie wspierają zieloną rewolucje we flotach.

– Jako Volkswagen Financial Services, lider rynku leasingu i CFM w Polsce, od lat stawiamy na partnerskie relacje z naszymi klientami. Dostarczamy im nowoczesne rozwiązania, jak również konsekwentnie wspieramy ich na drodze do e-mobilności, czego przykładem jest współpraca z Grupą AMBRA. Rozwój floty samochodowej o pojazdy z napędem elektrycznym stanowi przyczynek do rozmowy o lepszym świecie z poszanowaniem klimatu, ale też większej odpowiedzialności za swoje działania. Jesteśmy dumni, że zielona rewolucja odbywa się z naszym udziałem – mówi dr Daniel Trzaskowski, dyrektor sprzedaży cyfrowej i flotowej w Volkswagen Financial Services.

VW FS jako jedna z pierwszych firm podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska, odpowiedzialnym za finansowanie programu „Mój elektryk”. Przypomnijmy, że uzyskane dofinansowanie można w całości zaliczyć jako wpłatę własną. To pozwala na obniżenie kosztu miesięcznej raty leasingowej nawet o kilkaset złotych, w zależności od modelu auta i paramentów leasingu. Volkswagen Financial Services zapewnia klientom wszelkie możliwe wsparcie przy wypełnianiu wniosku oraz przy jego procedowaniu.

Władysław Adamczyk

Kia Eforia & elektryki & Ambra (2)
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!