Wybierz markę

Carwow Award dla Mitsubishi Colt 2023, czerwony samochód kompaktowy z góry/boku/przodu

Jest wiele elementów, za które każdy z nas mógłby nagrodzić nowe Mitsubishi Colt. Są wśród nich także nieoczywiste elementy, takie, o nagradzaniu za które, projektanci i konstruktorzy Colta nawet nie myśleli. Może myśleli firmowi stratedzy sprzedaży i marketingu negocjujący z księgowymi ceny Colta. Oto bowiem najnowsza propozycja marki została uhonorowana w Carwow Car of the Year Awards 2024 stosunkiem osiągów do ceny. Co szalenie istotne, każdą z Carwow Award przyznaje najważniejsze i bardzo szerokie grono najbardziej odpowiedzialnych ekspertów.

Jury i zasady konkursu Carwow Car of the Year Awards

Za najważniejszych jurorów oceniających samochody zawsze uznawałem (i niezmiennie uznaję) klientów, którzy są też najbardziej odpowiedzialnymi ekspertami. To oni podczas wyboru kładą na szali swoje pieniądze, bo równocześnie z werdyktem podejmują decyzje o zakupie. Ale właśnie zakupowa społeczność tworzy jury w konkursie Carwow Car of the Year Awards. Carwow to bowiem brytyjska platforma internetowa, która zajmuje się sprzedażą nowych i używanych samochodów. Jest obecna na rynku brytyjskim oraz niemieckim i właśnie za pośrednictwem Carwow klienci wybierają odpowiadający im model i jego specyfikację. Jak bardzo liczne jest jury, świadczy liczba wyświetleń strony głównej Carwow, która tylko na brytyjskim rynku sięga 70 milionów miesięcznie.

To najbliższe rzeczywistym zakupom i najbardziej obiektywne jury uhonorowało Colta w prestiżowym konkursie „Carwow Car of the Year Awards 2024″. Nowe Mitsubishi COLT 2023 zdobyło Carwow Award za „Stosunek osiągów do ceny”. Jurorzy przyznali nowej generacji legendarnego modelu marki Trzech Diamentów 96 na 100 możliwych punktów, co dało mu zwycięstwo w klasie. Eksperci docenili nowego Colta nie tylko za niezwykle atrakcyjną cenę, ale także design oraz nowoczesny cyfrowy kokpit. Jak dobrze się składa, że także Colta objęła promocja Mitsubishi, którą określamy wspólnym hasłem „wyprzedaż rocznika”. Ponadto oferta aut Mitsubishi, dostępnych od ręki, może nie jest długa, ale za to bardzo zróżnicowana pod względem wersji.

Nagrody Car of the Year Awards przyznawane są najlepszym samochodom w dwunastu kategoriach. Obok kategorii samochód o najlepszym stosunku ceny do osiągów, są to m.in. kategorie samochód turystyczny, elektryczny, samochód marzeń i przyszłości. Przyznając Carwow Award, jury bierze pod uwagę ceny, osiągi, oszczędność i komfort, warunki gwarancji, a także praktyczność w codziennym użytkowaniu.czerwony i czarny nowy Mitsubishi Colt z przodu, w tle Brama Branderburska, ceny nowego Colta

Uzasadnienie Carwow Award dla Mitsubishi Colt

Dla mnie atrakcyjność Mitsubishi Colt zaczyna się od wyglądu i nie kończy na warunkach gwarancji. Pozwolę sobie jednak przypomnieć więcej elementów, które uzasadniają przyznanie nowości Mitsubishi Carwow Award 2024. Skoro Colt zdobył nagrodę za stosunek osiągów do ceny, to zacznijmy od jego ceny startującej od 71 990 złotych. W kredycie przekłada się ona na ratę w wysokości 832 złotych. Pamiętamy jednocześnie, że w przypadku nowego Colta możemy wybierać spośród trzech silników i jedenastu wersji wyposażenia. Wybór wersji dostosowanej do różnych indywidualnych potrzeb dają litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy, mocniejsza jednostka z turbosprężarką i ekonomiczna wersja hybrydowa.

Zróżnicowanie wersji wyposażenia najlepiej widać na przykładzie funkcjonalnych i przyjaznych systemów wspomagających kierowcę. W najbogatszych wersjach z łatwością doliczymy się ich siedemnastu. Jednak nawet w podstawowej wersji INFORM mamy szeroki wachlarz przydatnych elektronicznych funkcji zazwyczaj niedostępnych w konkurencyjnych modelach, od tempomatu począwszy. Do najcenniejszych zaliczam systemy stabilizacji toru jazdy, wspomagania utrzymania w pasie ruchu, rozpoznawania znaków drogowych oraz wspomagania ruszania na wzniesieniu.

W wyższych wersjach niezwykle funkcjonalnym dodatkiem będzie kamera 360 stopni z dookólnym widokiem otoczenia pojazdu. Przypomnę jeszcze, że nowe Mitsubishi Colt jest jedynym modelem segmentu B, który możemy kupić w Europie z systemem autonomicznego parkowania. Dzięki tym rozwiązaniom nowy Colt uchodzi za model, który ustanawia nowe standardy wyposażenia, cyfryzacji, komfortu i bezpieczeństwa w swojej klasie.

Nie wiem, jaką wagę w uhonorowaniu Colta Carwow Award miały warunki gwarancji, ale dla użytkowników nowego Mitsubishi Colt mają ogromne. Samochód obejmuje oczywiście zobowiązanie serwisowe Mitsubishi z pięcioletnią gwarancją do 100 000 km i pięcioletnim Assistance bez limitu przebiegu. Te podstawowe składowe możemy przedłużyć o kolejne dwa lata. Ponadto na pojemność akumulatora trakcyjnego w hybrydowym Mitsubishi Colt otrzymamy gwarancję ośmioletnią.

Salony Mitsubishi zapraszają na testy nowego Colta, a ja tradycyjnie i bardzo ochoczo do zaproszenia się przyłączam.

Radek Pszczółka
Zdjęcia: Mitsubishi

czerwony i czarny nowy Mitsubishi Colt z przodu, w tle Brama Branderburska, ceny nowego Colta dwa nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z tyłu czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z boku trzy samochody widok z góry Mitsubishi w promocji - Space Star z rabatem Nowy Mitsubishi Colt 2023 z tyłu Nowy Mitsubishi Colt 2023 z przodu Nowy Mitsubishi Colt 2023 z góry, tył i bok, kolor czerwony. Zamówienia na Mitsubishi Colt Carwow Award dla Mitsubishi Colt 2023, czerwony samochód kompaktowy z góry/boku/przodu
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!