Wybierz markę

Mitsubishi Ralliart L200 na rajd

Kiedy zapowiadaliśmy premierę samochodu koncepcyjnego Mitsubishi Ralliart na Tokyo Auto Salon, urzeczeni detalami popuściliśmy wodze fantazji na temat jego przyszłości. Gdy już objawił się w całym mocnym dostojeństwie, stwierdziliśmy, że jest jeszcze lepiej przygotowany do wykorzystania niepośledniego momentu obrotowego silnika Mitsubishi. Jego sylwetka i detale budziły oczywiste skojarzenia z autem do działań rajdowych. Jednak samochód Mitsubishi Ralliart, który wyruszy na rajdowe trasy jest zupełnie inny niż prezentowany w Tokio Vision Ralliart Concept. Będzie nim pojazd zbudowany na strategicznym pick-upie marki – L200.

Zapisywanie się w historii

Prezentację Mitsubishi Ralliart zatytułowaliśmy „Nowa era, nowa przygoda” i wróciły wciąż żywe wspomnienia zwycięstw Mitsubishi Pajero w legendarnym Rajdzie Dakar. Model ten zyskał przydomek króla Dakaru, wygrywał bowiem ten najsławniejszy terenowy rajd aż dwunastokrotnie, w tym siedem razy z rzędu w latach 2001-2007. Nastały inne czasy, marka pisze nową historię, ale cieszymy się, że Mitsubishi Ralliart chce pisać nowy rozdział w sportach motorowych. To sprawi, że rywalizacja na pewno będzie ciekawsza.

Mitsubishi Motors Corporation ogłosiło właśnie, że zespół Mitsubishi Ralliart, weźmie udział w tegorocznym rajdzie Asia Cross Country Rally (AXCR). W zaplanowanym na sierpień rajdzie, zespół pojedzie strategicznym i już kultowym światowym modelem Mitsubishi Motors. Będzie to pick-up L200 o ładowności 1 tony, którego klienci na rynkach poza Europą znają pod nazwą Triton.

Mitsubishi Ralliart nie jest zespołem fabrycznym, a prywatnym, należącym do firmy TANT SPORTS z Tajlandii. Mitsubishi Motors udzieli mu wsparcia technicznego. Dyrektorem teamu został Hiroshi Masuoka, który wygrywał Rajd Dakar w latach 2002 i 2003.

Przez wiele lat firma Mitsubishi Motors rywalizowała w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata i Rajdzie Dakar, zdobywając tytuły mistrzowskie w obu tych imprezach i doskonaląc właściwości jezdne samochodów Mitsubishi, którymi można się teraz cieszyć w każdych warunkach pogodowych i drogowych – powiedział Hiroshi Masuoka. Film na YouTube, w którym słynny kierowca zaprezentował zespół, zawiera wiele archiwalnych ujęć z jego sukcesów i sukcesów Mitsubishi. Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do jego obejrzenia Team Mitsubishi Ralliart: Message from Hiroshi Masuoka, Team Director – YouTube.

Zdobywanie doświadczeń

Przypomnijmy tu, że firma Mitsubishi Motors wskrzesiła markę Ralliart w listopadzie 2021 roku. Zaraz też rozpoczęła sprzedaż wersji specjalnych w Tajlandii oraz podzespołów Ralliart w Japonii. Udział w sportach motorowych i wsparcie techniczne dla Teamu Mitsubishi Ralliart pozwolą firmie zaprezentować swój potencjał inżynierski. Ale nie tylko, bowiem wyjątkowe emocje, jakich dostarczają samochody Mitsubishi teraz wyjdą wyjadą na jeszcze wyższy – rajdowy poziom.

AXCR to rajd typu cross country zarejestrowany przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Zawody odbywają się w gorącym i wilgotnym klimacie Azji Południowo-Wschodniej w Tajlandii. Co ważniejsze, trasy terenowych poprowadzone w górach i dżungli są jeszcze bardziej wyczerpujące niż klimat. Mitsubishi Motors wykorzysta zdobyte podczas rajdu doświadczenia do doskonalenia atutów swoich samochodów. Konstruktorzy kładą szczególny nacisk na elementy, które z oczywistych względów będą podlegały ekstremalnym obciążeniom. Do tych należą sztywność nadwozia i podwozia, sterowność oraz osiągi terenowe.

Udział Mitsubishi Motors w AXCR polegający na zapewnieniu wsparcia technicznego umocni wyjątkowy charakter naszych produktów. Dotyczy to w pierwszym rzędzie strategicznych pickupów i SUV-ów. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, by nie zawieść oczekiwań marki – podsumował dyrektor zespołu Mitsubishi Ralliart.

Władysław Adamczyk

Mitsubishi Ralliart

Zupełnie inny Vision Ralliart Concept, ale może i jego się w rajdach doczekamy.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!