Wybierz markę

samochód SUV crossover, Islandia krajobraz - 2022 Mitsubishi Eclipse Cross

Rok 2022 Mitsubishi może zaliczyć do kolejnych udanych. I to nie tylko za sprawą przebojowego SUV-a Eclipse Cross, ale także za przyczyną pozostającego w jego szlachetnym cieniu Mitsubishi Space Star. Obydwa modele zanotowały wzrosty sprzedaży dalece przebijające średnią na rynku. W przypadku Mitsubishi Space Star wyniósł on aż 41%. Cóż to jednak za „aż” wobec 127% wzrostu sprzedaży Eclipse Cross PHEV. A przecież oba modele startowały z pozycji mocno ugruntowanych przed rokiem, więc nie można tu mówić o efekcie skali.

W roku 2022 Mitsubishi Eclipse Cross na czele rankingów sprzedaży

Od wręcz niepamiętnych czasów, co miesiąc, wraz z raportami Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego otrzymujemy potwierdzenia wysokiej popularności Mitsubishi Eclipse Cross. Przestaliśmy się już do nich odnosić, bo byłoby to nużące dla Szanownych Czytelników. Wobec popularności modelu proponowaliśmy nawet, żeby z pomocą serwisu Mitsubishi i pakietów stylowych akcesoriów swojego Eclipse’a odmienić. Bo to pozwoli wyindywidualizować się z rozentuzjazmowanego tłumu przebojowego crossovera Mitsubishi. Tym razem jednak interesujące dane z raportu PZPM każą nam się nimi podzielić.

Nie chodzi tylko o to, że w roku 2022 Mitsubishi Eclipse Cross był najchętniej wybieranym przez klientów SUV-em PHEV segmentu C, bo tego się po comiesięcznych danych spodziewaliśmy. Według raportu PZPM sprzedaż Eclipse’a Cross PHEV wyniosła 469 sztuk. Interesującym jest, że było to ponad dwukrotnie więcej niż drugiego w rankingu Jeepa Compass oraz trzeciego modelu – Kii Sportage. W szerszym zestawieniu, obejmującym wszystkie dwadzieścia SUV-ów PHEV (bez modeli premium) oferowanych na polskim rynku, przebój Mitsubishi zajął drugie miejsce. Z kolei w zestawieniu najszerszym – wszystkich osiemdziesięciu modeli PHEV ze wszystkich segmentów zwyciężył Mercedes GLE. W roku 2022 Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajął w tejże rankingowej klasyfikacji generalnej miejsce trzecie. Jak już napisaliśmy we wstępie, Eclipse Cross zanotował w minionym roku aż 127% wzrost sprzedaży.samochód miejski o zmierzchy lub o brzasku - 2022 Mitsubishi Space Star

Mitsubishi Space Star w minionym roku o 41% w górę

Kiedy pisaliśmy o Mitsubishi Space Star, że to idealny mieszczuch, ani w głowie nam było zamykanie go w granicach miasta. W mieście jest idealny, ale także poza nim przynosi wiele radości, o czym wciąż przekonuje się coraz więcej osób. I dzięki nim rok 2022 Mitsubishi Space Star świętuje jako ten, w którym jego sprzedaż wzrosła o 41%. Korzyści, które przemawiają na jego rzecz to na pewno niskie zużycie paliwa i znakomita relacja ceny do jakości i wyposażenia. Ponadto, rzadko w tym segmencie możemy spotkać samochody z bezstopniową, automatyczną skrzynią biegów. Ale przecież liczy się także styl nadwozia i funkcjonalność pojemnego wnętrza pięcioosobowego auta o promieniu skrętu wynoszącym zaledwie 4,6 metra. I znowu dochodzimy do tego, że zgrabna kompaktowa sylwetka i łatwość parkowania czynią ze Space Stara znakomity środek transportu miejskiego. Ale także pozamiejskiego – zastrzegamy, pamiętając o przyjemności wycieczki testowej.

Szczególnie podczas dalszych wyjazdów może nam się przydać opieka assistance. A tę Mitsubishi zapewnia dla wszystkich swoich modeli wraz z szeroką pięcioletnią gwarancją. Taka opieka z pewnością również miała wpływ na decyzje klientów i wyniki, jakie osiągnęło w roku 2022 Mitsubishi. Wypada też na koniec docenić funkcjonowanie Zobowiązania Serwisowego Mitsubishi, które marka realizuje. Jeśli ktoś go jeszcze nie zna, to polecamy stronę Mitsubishi – zobowiązanie serwisowe.

Konkurencja mogłaby stwierdzić, że wzrosty sprzedaży, jakie odnotowało w roku 2022 Mitsubishi wynikają z dostępności samochodów. Ale to chyba też dobrze świadczy o marce, że odpowiednio zaplanowała produkcję i zagwarantowała sobie zachowanie łańcucha dostaw. I na tym mogą korzystać (i korzystają) klienci, którzy mają zapewnione samochody praktycznie od ręki, nawet zaraz po przełomie roku. Salony Mitsubishi potwierdziły nam dostępność nie tylko modeli Space Star i Eclipse Cross, ale także znikającego z rynku pickupa L200. I to zarówno z rocznika 2023 (oprócz L200 oczywiście), jak i w ramach akcji wyprzedaż rocznika 2022.

Władysław Adamczyksamochód SUV crossover, Islandia krajobraz - 2022 Mitsubishi Eclipse Cross

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!