Wybierz markę

Najnowszy Explorer® – elektryczny SUV wjeżdża właśnie na salony. Ten model zwraca uwagę nie tylko doskonałym wyposażeniem, ale także technologiami, które prowadzą go prostą drogą w pełną innowacji przyszłość. Szybkie i łatwe ładowanie, a także przestronne wnętrze dopełniają obrazu nowego dzieła Forda. Na wysokie oceny zasługuje w nim właściwie wszystko – od designu po zastosowane nowinki techniczne.

Najnowszy Explorer ma futurystyczne nadwozie

Subtelna, ale jednocześnie niezwykle nowoczesna linia nadwozia to znak rozpoznawczy, jakim zachwyca  elektryczny Ford Explorer. Dużym wyróżnikiem są w nim dynamiczne reflektory matrycowe LED. Dzięki zastosowaniu bezodblaskowej technologii Matrix LED, nie oślepiają jadących z naprzeciwka kierowców. Jednocześnie zapewniają doskonałą widoczność.

Światła ułatwiają życie także w zupełnie nieoczekiwanym miejscu. Producent wyposażył najnowszego Explorera® w oświetlenie projekcyjne z logo. Kierowca i pasażerowie podczas wsiadania do samochodu nie muszą się już martwić, że wpadną w błoto. A to dlatego, że otoczenie samochodu oświetli im projekcyjne oświetlenie z logo Ford Explorer®.

Dużym wyróżnikiem nadwodzia najnowszego Explorera® są obręcze kół, wykonane ze stopów lekkich. Zapewniają mu nie tylko bardzo atrakcyjny wygląd, ale także optymalizują aerodynamikę. Tym samym zwiększają zasięg jego jazdy.

Sylwetkę samochodu uzupełnia bagażnik dachowy, idealny by Explorerem® wybrać się na… eksplorację. Można na nim umieścić sprzęt sportowy lub inne niezbędne bagaże, o wadze do 75 kg. W Fordzie pomyśleli także o tych, którzy planują większą wyprawę. Samochód wyposażony w elektrycznie składany hak pozwala na holowanie nawet do 1200 kg.

Liczy się wnętrze

Na pierwszy rzut oka – zwykle oceniamy sylwetkę samochodu. Spoglądając po raz drugi, wędrujemy wzrokiem do wnętrza. A tam – efektowny ruchomy ekran dotykowy SYNC® Move, o przekątnej 14,6″. Ciekawość powinna poprowadzić nas tuż za ekran – znajdziemy tam zamykany schowek My Private Locker.

Najnowszy Explorer to samochód, który doskonale nadaje się na dłuższe i krótsze wyprawy. Dlatego też tak ważne są te rozwiązania, które wpływają na komfort przebywania w jego wnętrzu. W tym przypadku jest to np. MegaConsole – dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Znajdziemy ją w schowku pod podłokietnikiem. 17 litrów pojemności schowka pozwoli na umieszczenie w nim nawet laptopa, dużej torebki czy kilku butelek napoju.

A skoro już o wyprawach mowa, nie można zapomnieć o przestrzeni bagażowej. W nowym Explorerze znajdziemy bagażnik o pojemności do 440 litrów, który otworzymy bez użycia rąk – ruchem stopą.

Najnowszy Explorer – wzrokiem sięgaj nieba!

Dzięki zastosowaniu dachu panoramicznego, w najnowszym SUV-ie Forda cieszyć się można promieniami słońca lub gwiaździstym niebem. O przyjemną atmosferę w trakcie jazdy zadbają także nastrojowe światła. Do wyboru jest 10 kolorów oświetlenia ambient. Na komfort podczas długiej jazdy niebagatelny wpływ mają także wygodne fotele, z tapicerką ze skóry ekologicznej Sensico. Co więcej, fotel kierowcy regulowany jest w aż 12. kierunkach. Ma też funkcję podgrzewania oraz masażu odcinka lędźwiowego.

Elektryczny Ford Explorer® wyposażony został w pierwszej klasy sprzęt audio. To 10-głośnikowy system B&O™, wespół zespół z subwooferem, umieszczonym w zintegrowanym soundbarze.

Szybkie i komfortowe ładowanie

Podczas podróży samochód można ładować w sieci BlueOval™, która posiada ponad 600 000 publicznych punktów ładowania AC i DC. Znajdują się one w 35 europejskich krajach. Jedną z możliwości, jest ładowanie w IONITY, sieci punktów ładowania w ramach BlueOval™. Zapewnia ona najszybsze ładowanie, dzięki dostępowi do ładowarek prądu stałego o dużej mocy, z możliwością ładowania do 400 kW.

Producent wyposażył Explorera® w kabel ładujący z wtyczką typu Mode 3. Dzięki niemu można skorzystać z dowolnego publicznego punktu ładowania prądem zmiennym AC. Natomiast w  superszybkich punktach ładowania prądem stałym DC udostępnione są kable na miejscu. Dzięki temu ładowanie jest jeszcze łatwiejsze.

Oczywiście samochód można naładować także w domu, np. za pomocą dedykowanego do Forda Explorera® Ford Connected Wallbox’a. Pozwala on zarówno na ustalenie własnego harmonogramu ładowania, jak i na bezpieczne ładowanie w nocy.

Ostatnią, najmniej zalecaną możliwością jest ładowanie ze standardowych gniazdek elektrycznych. To z kolei jest do zrobienia dzięki kablowi typu 2 (Uwaga! To opcja.). Pozwala on na ładowanie elektrycznego SUV-a Forda z każdego gniazdka domowego 230 V.

Technologie dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo zawsze było i zawsze będzie priorytetem dla Forda. W Explorerze® przysłużą mu się zaawansowane funkcje wspomagania kierownicy. Są to m.in. inteligentny tempomat adaptacyjny, reflektory LED z matrycą adaptacyjną oraz kamera 360°. Warto zauważyć także zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie. Są one podłączone do aż 12 czujników ultradźwiękowych, pięciu kamer i trzech czujników radarowych. Takie rozwiązania to bez wątpienia dobra droga do zapewnienia bezpieczeństwa.

Najnowszy Explorer – elektryczny SUV w liczbach:

Przyspieszenie 0-100 km/h: 5.3 sek.

Zasięg do: 602 km

Szybkie ładowanie 10-80%: 26 min

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!