Wybierz markę

Mitsubishi Last 1 mile Mobility na Japan Mobility Show 2023

Japan Mobility Show 2023 będzie miejscem interesujących premier Mitsubishi Motors Corporation. Nie wiem, czy przez przypadek, ale marka Trzech Diamentów  przedstawi na tokijskim salonie właśnie trzy nowe propozycje. Bardzo odmienne, a dzięki temu jeszcze bardziej interesujące. Będą to mianowicie koncepcyjny crossover MPV, prototypowy L200/Triton oraz propozycja z grupy pojazdów „ostatniej mili” – ni to miejski quad, ni to wózek typu buggy, ni to jeżdżący fotel. Od tego ostatniego, widocznego na zdjęciu tytułowym, pozwolę sobie zacząć.

Mitsubishi Last 1 mile Mobility

Oczywiście nie jest to najważniejszy pojazd dla miłośników marki i dla samego producenta, ale nie chciałbym traktować go jako ciekawostkę. Mimo że pojazd wyglądem sprawia wrażenie właśnie ciekawostki i na pewno wzbudzi zainteresowanie oraz sympatię odwiedzających Japan Mobility Show. Wiemy jednak, że rozszerzanie oferty firm motoryzacyjnych o takie pojazdy jest zgodne ze zmianą naszego stylu życia i wyzwaniami teraźniejszości.

Pojazd Mitsubishi Last 1 mile Mobility firma opracowała we współpracy ze start-upem LIFEHUB Inc., zajmującym się rozwojem produktów mobilnych. Zgodnie z założeniem transportu „ostatniej mili” pojazd ułatwi przemieszczanie się na ostatnim odcinku podróży, do i z przystanku komunikacji zbiorowej. Teoretycznie nie ma służyć do wycieczek, chociaż do krajoznawczych, do zwiedzania, czemu nie… . Co ważne ten miejski quad (to określenie chyba najlepiej oddaje istotę rzeczy) zasilają zużyte akumulatorami pochodzące z innych zelektryfikowanych pojazdów. Ich zachowana, nawet niepełna, pojemność w zupełności wystarczy na krótkie trasy, na jakie Mitsubishi Last 1 mile Mobility jest przeznaczony.koncept crossovera MPV Mitsubishi - premiera na Japan Mobility Show 2023

Koncept na Japan Mobility Show 2023 też musi być

Specjalne okazje, jak salony motoryzacyjne, czy szerzej – mobilności – to najlepsze miejsca do prezentacji możliwości producentów i drogi ich rozwoju. Dlatego prezentację modelu koncepcyjnego należy traktować niemal jak obowiązek. Zapowiedź Mitsubishi na Japan Mobility Show 2023 – koncepcyjny crossover MPV może naprawdę zaciekawić. Nie wiemy, jaką będzie nosił (nawet roboczą) nazwę, ale wiemy, że będzie zelektryfikowany, bo jakże by inaczej.

Samochód ma łączyć w sobie właściwości jezdne SUV-a z komfortem i łatwością obsługi MPV. Koncepcyjny pojazd bazuje na idei Borderless Adventure, a przygodzie bez granic ma sprzyjać niezwykle przestronna kabina, dająca poczucie otwartej przestrzeni. Na przyjemność z jazdy będzie wpływać możliwości doboru trybu jazdy do warunków drogowych. Za sprawą wysokiego prześwitu, napędowi na cztery koła oraz wysokim oponom z łatwością dotrzemy tam, dokąd będziemy chcieli dotrzeć. Koncept anonsuje na Japan Mobility Show 2023 crossovera MPV Mitsubishi, jako niezawodnego partnera, który pozwoli cieszyć się jazdą w każdych warunkach drogowych.Mitsubishi L200 - premiera na Japan Mobility Show 2023

Mitsubishi L200/Triton, czyli samochód, na który czekamy

Nowy Mitsubishi L200 (szóstej generacji) na naszym blogu już zadebiutował, teraz będzie miał uroczystą prezentację na Japan Mobility Show 2023. Mitsubishi L200 (na niektórych rynkach, głównie azjatyckich, znany jako Triton) powstał zgodnie z koncepcją Power for Adventure. Dla nas przygodą jest na razie oczekiwanie na potwierdzenie, czy trafi do Polski jeszcze w 2024 roku. Na rynek japoński ma być wprowadzony na początku przyszłego roku, a potem jeszcze ogromne i bardzo chłonne rynki azjatyckie… Przedsiębiorcom i miłośnikom aktywnego wypoczynku bardzo brakuje tego modelu, a my razem z nimi wyglądamy go z niecierpliwością.

Jak pisaliśmy, nowy Mitsubishi L200/Triton ma ładowność jednej tony, całkowicie unowocześnione wnętrze, nową stylistyką, konstrukcję ramy, podwozia i nadwozia. Pod jego maskę trafił również nowy silnik. Jest to jednostka wysokoprężna o pojemności 2,4 litra, mocniejsza od dotychczasowej i z lepszymi parametrami emisji spalin oraz zużycia paliwa. Czy będzie spełniała unijne normy, czy do Europy trafi inny silnik, nikt w Mitsubishi Japan Motors nie podejmuje się zgadywać. Pewnym jest natomiast, że na stoisku Mitsubishi podczas Japan Mobility Show 2023 L200/Triton prezentować będzie się dumnie i dostojnie. Bo ma ku temu powody, które potwierdził także niezawodnością choćby w Asia Cross Country Rally.

Organizatorem salonu Japan Mobility Show jest Japan Automobile Manufacturers Association. Tegoroczna edycja potrwa od 25 października do 5 listopada, a głównym miejscem wydarzenia jest Tokyo Big Sight.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: Mitsubishi

Mitsubishi Last 1 mile Mobility na Japan Mobility Show 2023 koncept crossovera MPV Mitsubishi - premiera na Japan Mobility Show 2023 Mitsubishi L200 - premiera na Japan Mobility Show 2023
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!