Wybierz markę

Zlot Mitsumaniaków 2023 Grudziądz, kultowe Mitsubishi

Nie po raz pierwszy z podziwem odnotowujemy wyjątkowe spotkanie miłośników marki ze znakiem Trzech Diamentów, jakim jest Zlot Mitsumaniaków. Tegoroczny, już dwudziesty pierwszy, który odbył się w pięknych okolicach Grudziądza, zgromadził około dwustu wielbicieli Mitsubishi. Przyjechali oni osiemdziesięcioma samochodami, wśród których były liczne perełki. Dodatkowo Zlot Mitsumaniaków 2023 przyniósł piętnaście tysięcy złotych na rzecz chorych dzieci.

Napisałem w tytule „Rodzinny Zlot Mitsumaniaków”, bo taka rodzinna, radosna atmosfera – właściwa miłośnikom Mitsubishi – na nim panowała. Prawdziwie rodzinna, a nie taka wpisująca się w powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciu. A swoją drogą, fotografie ze Zlotu ładne są. Zlot miłośników marki Trzech Diamentów zawsze wiąże się ze zwiedzaniem różnych pięknych zakątków Polski.Zlot Mitsumaniaków 2023 Grudziądz groupowe zdjęcie uczestników

Zlot Mitsumaniaków 2023 w szczegółach

Dwudziesty pierwszy Zlot Mitsumaniaków odbył się w malowniczych okolicach Grudziądza. Bazę miał w grudziądzkim miasteczku westernowym Mega-Park, ale odbywał się także na Błoniach Nadwiślańskich z widokami na najpiękniejsze zabytki. A są to Wieża Klimek na szczycie Góry Zamkowej, ratusz i kościół farny oraz Brama Wodna ze spichrzami wzdłuż Wisły. Właśnie na Błoniach Nadwiślańskich podziwialiśmy paradę osiemdziesięciu samochodów Mitsubishi, z uzasadnioną dumą prezentowanych przez Mitsumaniaków. Były wśród nich mające już nieformalny status zabytków i aut kultowych Mitsubishi Galant, Lancer, Eclipse, 3000 GT czy Delica. I były też sportowe Mitsubishi Lancer Evolution, terenowe Pajero oraz różne generacje Outlandera i Colta. Były również najnowsze SUV-y – Mitsubishi ASX i Eclipse Cross PHEV. Dla części uczestników był to pierwszy udział w zlocie, bo niedawno stali się posiadaczami pierwszych Mitsubishi. Nasuwa się więc wniosek, że Mitsumaniakiem można zostać od pierwszego razu, od pierwszego posiadania.

Na zlocie były oczywiście rozmowy o niuansach technicznych i eksploatacji kultowych modeli oraz konkursy wiedzy o marce i samochodach Mitsubishi. Obok wymiany doświadczeń technicznych były także – a jakże – wybory najlepszych aut zlotu w wielu kategoriach. Ale i pozamotoryzacyjnych atrakcji Mitsumaniacy mieli – jak zawsze – co niemiara. W programie znalazł się charytatywny turniej siłowania na rękę dla kobiet, mężczyzn i dzieci poprowadzony przez Mistrzynię Świata, Europy i Polski w armwrestlingu, Marlenę Wawrzyniak. Magią czarował iluzjonista Piotr Malanowski, a sami uczestnicy zlotu zachwycali umiejętnościami strzeleckimi oraz jazdy na byku. Imprezę uświetnił koncert zespołu Bastard Brothers.

Jak co roku, Zlotowi towarzyszyła przepiękna parada aut po ulicach miasta. Tu podziękowania za wsparcie organizacyjne i zapewnienie bezpieczeństwa dla komendy policji w Grudziądzu, straży miejskiej i Zarządu Dróg Miejskich. A za ubogacenie parady motocyklistom z klubu Motocykliczni Grudziądz. Szczególne podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, który gościł Zlot Mitsumaniaków 2023. Na czas zlotu MORiW bezpłatnie udostępnił Mitsumaniakom plażę, sprzęt wodny i świetlicę.Zlot Mitsumaniaków 2023 Grudziądz parada

Szlachetny, jak co roku, dodatkowy cel Zlotu

Mitsumaniacy także podczas Zlotów wspierają Fundację „Mitsumaniaki Dzieciom”. Za sprawą ich hojności w licytacjach, konto Fundacji wzbogaciło się o 15 tysięcy złotych. Pieniądze posłużą realizacji charytatywnej akcji pomocy dla nieuleczalnie chorych dzieci przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski. Największą nagrodą dla mnie jako inicjatora tych pięknych spotkań jest fakt, że pomagamy potrzebującym i tworzymy radosną społeczność. Przebija ona nawet entuzjastyczne oceny uczestników – podsumował organizator zlotu Patryk Schultz. – Cieszę się, że stałe grono wiernych wielbicieli tej imprezy i aut marki Mitsubishi co roku systematycznie się powiększa.

Zlot Mitsumaniaków 2023 odbył się pod patronatem polskiego przedstawicielstwa Mitsubishi Motors, będącego częścią motoryzacyjnej grupy Astara oraz władz miast i województw.

Dla pełni informacji przypomnijmy, że największy w Polsce fanklub marki motoryzacyjnej – Klub Mitsumaniaków – działa już 18 lat. Zrzesza on aż 60 000 entuzjastów marki spod znaku Trzech Diamentów. Mitsumaniacy spotykają się na zlotach i pomagają sobie na co dzień komunikując się na forum www.mitsumaniaki.com. Tam przekazują sobie ciekawostki i informacje na temat marki i samochodów Mitsubishi oraz wspierają się w renowacji historycznych modeli. Akcja charytatywna „Mitsumaniaki Dzieciom” (http://www.mmdzieciom.pl/) pomaga w spełnianiu marzeń nieuleczalnie chorych dzieci z całej Polski.

Waldemar Sadowski
Zdjęcia: Perseid foto

Zlot Mitsumaniaków 2023 Grudziądz Zlot Mitsumaniaków 2023 Grudziądz Zlot Mitsumaniaków 2023 Grudziądz groupowe zdjęcie uczestników
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!