Wybierz markę

CUPRA Born w promocji, granatowy samochód przodem/bokiem przed CUPRA Studio Warszawa

CUPRA Born to model, który wiele osób uznaje za samochód marzenie. Teraz także cenę ma jak marzenie. Czyżby z początkiem roku marzenia spełniały się częściej i pełniej? W przypadku marzenia motoryzacyjnego teraz jest o spełnienie łatwiej, choćby dlatego, że w CUPRA Studio wypatrzyłem czekające 50 000 złotych. Ta okrągła sumka czeka w postaci rabatu na osoby marzące o samochodzie elektrycznym dynamicznym jak CUPRA i stylowym jak CUPRA. Rabat sprawia, że teraz CUPRA Born w promocji kosztuje od 160 000 złotych (że pozostanę przy zaokrąglaniu).

Samochody hiszpańskiej marki budzą naturalne emocje, więc CUPRA Born w promocji tym bardziej wielkością rabatu dodatkowo musi podnosić ich poziom. Spróbuję jednak popatrzeć na pierwszy całkowicie elektryczny samochód producenta z Martorell trzeźwym okiem i przywołać racjonalne, a nie uczuciowe, argumenty. Ponieważ moim celem jest nie to, żeby Pani i Pan czytali, ale żeby wiedzieli, to od razu zamieszczam dwa linki. Prowadzą one do salonów CUPRY, w których poza modelem Born w promocji, zobaczą Państwo samochody dostępne do odbioru natychmiast. Wszystkie w promocyjnych cenach, bo większość nawet w wyprzedaży rocznika 2023. CUPRA od ręki w Krakowie i CUPRA od ręki w Warszawie.CUPRA Born w promocji, granatowy samochód bokiem przed CUPRA Studio Warszawa

Trzeźwe spojrzenia na CUPRĘ Born, a garażowanie

Zacznijmy od podstawowych faktów. Model CUPRA Born możemy mieć z akumulatorem o pojemności 58 kWh lub 77 kWh. W pierwszym przypadku uzyskamy 204 KM mocy i 427 kilometrów zasięgu, w drugim – 231 KM mocy i 522 kilometry zasięgu. Między innymi z uwagi na zasięg i współpracę komputera pokładowego z nawigacją, pisałem niedawno, że Born to samochód elektryczny, którym podróżowanie jest łatwiejsze.

Przy obecnych właściwościach akumulatorów, zdecydowanej większości z nas zasięgu samochodu elektrycznego wystarczy na dojazdy do pracy przez cały tydzień. I to bez dni pracy zdalnej, za to z rozwożeniem dzieci do szkół oraz wyjazdami na zakupy. CUPRA Born w promocji daje nam także korzyści wynikające z cech adaptacyjnego zawieszenia (DCC). A jest to komfort, który zawdzięczamy płynnemu dostosowywaniu się do każdej nierówności i zakrętu. Do swoich potrzeb możemy też dostosować opiekę serwisową, ponieważ producent oferuje dwa pakiety serwisowe. W pakiecie CITY otrzymamy do dyspozycji między innymi bezpłatne przeglądy, wymianę filtra pyłkowego oraz płynu hamulcowego. Natomiast w pakiecie URBAN w razie nagłej potrzeby możemy dodatkowo liczyć na zastępcze cztery kółka na dziesięć dni w roku.

– Nasze pakiety serwisowe nie tylko mogą ułatwić klientom korzystanie z pojazdów elektrycznych w przestrzeni miejskiej. Sprawią także, iż poczują się pewniej, mając gwarancje, że ktoś troszczy się o ich wygodę i mobilność. Ponadto wiedzą, że w nagłej sytuacji nie spotkają ich dodatkowe koszty – zauważa Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marek SEAT i CUPRA. Ten komentarz i „miejskie” nazwy pakietów serwisowych potwierdzają, że producent myśli o modelu Born przede wszystkim jako o aucie miejskim. I choć mogę potwierdzić, że CUPRA Born jest niezrównana w miejskiej dżungli, to chcę przeciwko takiemu szufladkowaniu (garażowaniu) zaprotestować. Mocny racjonalny powód mojego protestu z ostatniego okresu: CUPRA Born wygrała Autostradowy Rajd – Test Samochodów Elektrycznych.elektryczna CUPRA Born w promocji wyswietlacz head-up

CUPRA Born w promocji, a technologia w zasięgu ręki

Ma CUPRA Born wiele rozwiązań wykorzystujących najnowsze technologie, które szczególnie docenimy podczas poruszania się w miejskiej dżungli. Na pierwszym miejscu postawiłbym system kamer Top View 360° dający kierowcy większą kontrolę podczas parkowania, bezcenną zwłaszcza na parkingach podziemnych. Jeśli ktoś raz się do takiej kamery przyzwyczai, to za Chiny nie będzie chciał z niej zrezygnować. Jazdę w ruchu miejskim i kontrolę prędkości niewątpliwie ułatwia wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością. Niezbędne dane dotyczące jazdy mamy bowiem zebrane w jednym, najlepiej widocznym miejscu – przed oczami, na przedniej szybie.

Jednocześnie jednak zdecydowanie bardziej poza miastem niż w mieście wesprze nas asystent podróży Travel Assist umożliwiający nawet jazdę półautonomiczną. Dochodzą do tego technologie pomagających zachować bezpieczeństwo i czujność na drodze. Tu wskazałbym w pierwszym rzędzie na zaawansowane czujniki ESC, które reagują na niebezpieczne sytuacje na drodze. Wespół z systemami Front i Side Assist zabezpieczają one samochód i pasażerów z każdej strony. Muszę w związku z tym przypomnieć, że testy Euro NCAP elektrycznego modelu Born przyniosły mu najwyższą notę bezpieczeństwa.

Jak wygląda CUPRA Born w promocji? Tak samo atrakcyjnie jak wcześniej. Nie będę zatem czarował, że dzięki odjęciu od ceny okrągłych 50 000 złotych jej sylwetka jeszcze zyskała na lekkości. Pewnym pozostaje za to, że cena 160 000 złotych wygląda dużo bardziej atrakcyjnie niż taka, która ma dwójkę z przodu. Dlatego dynamiczniej można ruszyć do salonu po taki samochód.

Elektrycznego Borna z okazałym rabatem oraz inne modele CUPRY dostępne od ręki najlepiej dogłębnie poznać osobiście. Na jazdy testowe zapraszają CUPRA Studio w Krakowie oraz CUPRA Studio w Warszawie.

Radek Pszczółka
Zdjęcia: CUPRA

CUPRA Born i kalkulator zasięgu auta elektrycznego CUPRA Born wnętrze, kokpit, deska rozdzielcza elektryczna CUPRA Born w promocji wyswietlacz head-up CUPRA Born w promocji, granatowy samochód tyłem przed CUPRA Studio Kraków CUPRA Born w promocji, granatowy samochód przodem przed CUPRA Studio Kraków CUPRA Born w promocji, granatowy samochód bokiem przed CUPRA Studio Warszawa CUPRA Born w promocji, granatowy samochód przodem/bokiem przed CUPRA Studio Warszawa
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!