Wybierz markę

SEAT Arona FR Limited Edition 2024 - nowa limitowana wersja Arony, kolor graphene grey. W tle Barcelona

SEAT Arona to najpopularniejszy model w połączonej rodzinie crossoverów i SUV-ów SEAT-a, który zyskał uznanie już ponad pół miliona klientów. A skoro jest najpopularniejszy, to jego miłośnikom należy się wersja specjalna. I taka jest – Arona FR – której odświeżoną i limitowaną wersję SEAT wprowadzi do salonów jeszcze przed końcem marca. Arona FR Limited Edition ma między innymi nowe opcje kolorystyczne nadwozia i wnętrza. Iloma samochodami z limitowanej edycji będą dysponowały salony SEAT-a w Polsce, jeszcze nie wiadomo.

Jaki będzie SEAT Arona FR Limited Edition 2024

SEAT Arona wraz z momentem wjazdu na rynek w 2017 roku tchnął nowego ducha w segment miejskich crossoverów. Ktoś może dodać, że także podmiejskich crossoverów albo też i zgrabnych SUV-ów. Proszę bardzo, można dodawać, bo SEAT Arona to jeden z tych modeli, które wymykają się segmentacji. Jednocześnie hiszpańska marka o ożywczego ducha dba i wprowadza nowe odsłony swojego bestsellera.

Arona FR Limited Edition od pierwszego szkicu do ostatniej śrubki powstała w Barcelonie. Samochód zachował swój sympatycznie zawadiacki, a nawet zadziorny charakter zdobywcy terenu, nie tylko tego miejskiego. Jednocześnie zyskał nowe opcje kolorystyczne oraz stylowe detale nadwozia i wnętrza. – Limitowana edycja FR mocniej stawia na design Arony, dodając nowe, estetyczne akcenty nadwozia i wnętrza auta stworzone dla tych, którzy wybierają miejski klimat – opisał zmiany Sven Schuwirth, wiceprezes SEAT-a ds. sprzedaży i marketingu.

SEAT Arona FR Limited Edition będzie miał ekskluzywny kolor nadwozia graphene grey, czyli… hmm, taki, jak na załączonych zdjęciach. Jak komponuje się on z osiemnastocalowymi felgami aluminiowymi w kolorze cosmo grey, pokazują zdjęcia. Nowe są także nawiewy powietrza w kolorze szarym oraz matowy lakier o kolorze ciemnego aluminium pokrywający listwy drzwi i konsoli. Opcjonalnie możemy wybrać do limitowanej Arony kubełkowe fotele, które zapewnią kierowcy i pasażerowi z przodu komfort i trzymanie nawet w ciasnych zakrętach.

Pierwszy kwartał tego roku, a więc jeszcze marzec, to czas, kiedy SEAT Arona FR Limited Edition ma pojawić się w salonach. Jaka będzie dostępność tej wersji Arony w Polsce, koncern nie podaje.SEAT Arona FR Limited Edition 2024 - nowa limitowana wersja Arony w kolorze graphene grey. W tle morze w okolicach Barcelony

Jaki jest SEAT Arona także w ofercie specjalnej

Ostatni rok potwierdził pozycję SETA-a Arona na rynku motoryzacyjnym, ponieważ klienci kupili około 89 tysięcy egzemplarzy samochodu. To oznacza wzrost o 25,3% rok do roku, więc bardzo rzadko spotykany w odniesieniu do modeli, które nie są nowościami. – Arona ugruntowała swoją pozycję w segmencie miejskich SUV-ów. A to dlatego, że została zaprojektowany tak, by możliwie najpełniej odpowiadać na potrzeby klientów – skomentował sukces modelu Sven Schuwirth.

Nie wiemy jeszcze w jakiej liczbie Arona FR Limited Edition trafi na polski rynek. Równocześnie bardziej niż kolor limitowanej edycji – graphene grey – komuś może odpowiadać lakier ze znanej palety kolorów Arony. Może komuś szczególnie przypadł do gustu na przykład sapphire blue albo ktoś szczerze (jak ja) pragnie koloru desire red? To może warto pomyśleć o którejś wersji SEAT-a Arona aktualnie dostępnej? Może nawet dostępnej od ręki i to w promocji? Akurat na promocję trafiłem i to jeszcze większą niż ta z grudnia. Teraz bowiem SEAT Arona jest objęty rabatem w wysokości zwiększonej do okrągłych 6000 złotych. Jednocześnie można też skorzystać z promocyjnego finansowania (i kredytów, i leasingów), jakim objętych jest kilka modeli SEAT-a, w tym Arona. W związku z tym nasuwa się nieodparta, bo uzasadniona myśl, że warto taką ofertę sprawdzić.

Podobnie warto sprawdzić podczas jazdy testowej, jak komu leży SEAT Arona. I oczywiście nie chodzi tylko o to, czy kierownica dobrze leży w rękach. Naszego blogowego kierowcę testowego podczas ostatniego testu Arony zaskoczyła zima. Dzięki temu jednak SEAT Arona mógł go zaskoczyć niespodziewanie świetną przyczepnością i frajdą z jazdy w trudnych zimowych warunkach. Takich warunków trudno się już spodziewać, tym bardziej że jutro (1 marca) zaczyna się meteorologiczna wiosna. Ale może Panią i Pana SEAT Arona, niekoniecznie Arona FR Limited Edition, zaskoczy czymś innym. Proszę zarezerwować swoją jazdę testową w najbliższym sobie salonie SEAT-a.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: SEAT

wnętrze, kokpit, deska rozdzielcza crossovera SEAT Arona FR Limited Edition 2024 - nowa limitowana wersja Arony koło, nowa felga crossovera SEAT Arona FR Limited Edition 2024 - nowa limitowana wersja Arony SEAT Arona FR Limited Edition 2024 - nowa limitowana wersja Arony, kolor graphene grey. W tle Barcelona SEAT Arona FR Limited Edition 2024 - nowa limitowana wersja Arony w kolorze graphene grey. W tle morze w okolicach Barcelony
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!