Wybierz markę

Mitsubishi Eclipse Cross sukcesy rynkowe

Informacje tego rodzaju zamieszczamy regularnie, ponieważ regularnie rośnie opisywana już popularność wśród polskich nabywców Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz L200. Takie są twarde dane z najnowszych raportów Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego dotyczące liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów. Ponadto inne – już nie polskie – raporty pokazują, że gorącą miłością do Eclipse’a zapałali nawet zimnokrwiści Islandczycy.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Zalety uniwersalnego, awangardowo stylizowanego, ekonomicznego i przyjaznego środowisku SUV-a coupe z napędem hybrydowym typu plug-in szczegółowo przedstawialiśmy. Na początku nieśmiało, jak tu: Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – Dlaczego warto się nim zainteresować | Blog PGD. Potem – gdy już różne oficjalne gremia i przede wszystkim klienci zalety te podkreślali – robiliśmy to śmielej. Unikatowy napęd 4×4 w połączeniu z walorami ekologicznymi i ekonomicznymi są fundamentalnymi korzyściami użytkownika. Fundamenty wzmacniają możliwości ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłych gniazdek. I oto hybryda Mitsubishi po pięciu miesiącach roku znalazła się na trzecim miejscu wśród SUV-ów z napędem PHEV popularnych marek.

Mitsubishi Eclipse Cross sukcesy rynkowe

Jeszcze większy sukces niskoemisyjny Mitsubishi Eclipse Cross PHEV odniósł w Islandii. Tam okazał się najczęściej kupowanym od stycznia do maja modelem spośród wszystkich nowych samochodów! Mimo swojej specyfiki, a może właśnie za sprawą wyjątkowej uniwersalności. Wynik ten bardzo rozgrzewa nasze serca. Potwierdza bowiem, że działanie układu, a szczególnie efektywność baterii zostały pozytywnie zweryfikowane w kraju lodu. Sukces Eclipse’a walnie przyczynił się do wywindowania Mitsubishi na drugie miejsce w rankingu najchętniej kupowanych w Islandii marek.

Mitsubishi L200

Pierwszych pięć miesięcy tego roku to także czas pickupa L200. Wszechstronny – i dlatego ceniony zarówno przez klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych – pickup Mitsubishi ze znakomitym napędem na cztery koła zanotował najwyższy wzrost sprzedaży w Polsce. Musimy napisać o tymże wzroście – wręcz niebotyczny – bo wyniósł on aż 134%. I to w czasie, gdy rynek pickupów w Polsce spadł o 9%. O połączeniu stylu i sile funkcjonalności L200 pisaliśmy na przykład tu: Mitsubishi L200 to nie jest jedynie „japończyk w amerykańskim stylu” | Blog PGD.

Mitsubishi L200 pick-up 4x4

Na sukces marki Mitsubishi z pewnością dobrze wpływa dostępność samochodów. Dzięki optymalnemu zaplanowaniu produkcji i dbałości o łańcuchy dostaw Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz L200 są do odbioru od ręki, niemal natychmiast.  Nawet jeszcze przed wakacjami, o ile ktoś nie wyjeżdża w ciągu tygodnia. Podobnie jest z miejskim modelem Mitsubishi Space Star, który uznaliśmy za idealnego mieszczucha w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Władysław Adamczyk

Mitsubishi Eclipse Cross sukcesy rynkowe

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!