Mitsubishi Eclipse Cross sukcesy rynkowe

Informacje tego rodzaju zamieszczamy regularnie, ponieważ regularnie rośnie opisywana już popularność wśród polskich nabywców Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz L200. Takie są twarde dane z najnowszych raportów Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego dotyczące liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów. Ponadto inne – już nie polskie – raporty pokazują, że gorącą miłością do Eclipse’a zapałali nawet zimnokrwiści Islandczycy.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Zalety uniwersalnego, awangardowo stylizowanego, ekonomicznego i przyjaznego środowisku SUV-a coupe z napędem hybrydowym typu plug-in szczegółowo przedstawialiśmy. Na początku nieśmiało, jak tu: Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – Dlaczego warto się nim zainteresować | Blog PGD. Potem – gdy już różne oficjalne gremia i przede wszystkim klienci zalety te podkreślali – robiliśmy to śmielej. Unikatowy napęd 4×4 w połączeniu z walorami ekologicznymi i ekonomicznymi są fundamentalnymi korzyściami użytkownika. Fundamenty wzmacniają możliwości ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłych gniazdek. I oto hybryda Mitsubishi po pięciu miesiącach roku znalazła się na trzecim miejscu wśród SUV-ów z napędem PHEV popularnych marek.

Mitsubishi Eclipse Cross sukcesy rynkowe

Jeszcze większy sukces niskoemisyjny Mitsubishi Eclipse Cross PHEV odniósł w Islandii. Tam okazał się najczęściej kupowanym od stycznia do maja modelem spośród wszystkich nowych samochodów! Mimo swojej specyfiki, a może właśnie za sprawą wyjątkowej uniwersalności. Wynik ten bardzo rozgrzewa nasze serca. Potwierdza bowiem, że działanie układu, a szczególnie efektywność baterii zostały pozytywnie zweryfikowane w kraju lodu. Sukces Eclipse’a walnie przyczynił się do wywindowania Mitsubishi na drugie miejsce w rankingu najchętniej kupowanych w Islandii marek.

Mitsubishi L200

Pierwszych pięć miesięcy tego roku to także czas pickupa L200. Wszechstronny – i dlatego ceniony zarówno przez klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych – pickup Mitsubishi ze znakomitym napędem na cztery koła zanotował najwyższy wzrost sprzedaży w Polsce. Musimy napisać o tymże wzroście – wręcz niebotyczny – bo wyniósł on aż 134%. I to w czasie, gdy rynek pickupów w Polsce spadł o 9%. O połączeniu stylu i sile funkcjonalności L200 pisaliśmy na przykład tu: Mitsubishi L200 to nie jest jedynie „japończyk w amerykańskim stylu” | Blog PGD.

Mitsubishi L200 pick-up 4x4

Na sukces marki Mitsubishi z pewnością dobrze wpływa dostępność samochodów. Dzięki optymalnemu zaplanowaniu produkcji i dbałości o łańcuchy dostaw Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz L200 są do odbioru od ręki, niemal natychmiast.  Nawet jeszcze przed wakacjami, o ile ktoś nie wyjeżdża w ciągu tygodnia. Podobnie jest z miejskim modelem Mitsubishi Space Star, który uznaliśmy za idealnego mieszczucha w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Władysław Adamczyk

Mitsubishi Eclipse Cross sukcesy rynkowe

 

Poprzedni wpis Następny wpis