Wybierz markę

trzy crossovery SEAT-a przodem/bokiem na tle gór, SUV SEAT w wyprzedaży rocznika 2023

SEAT Arona tańszy cztery tysiące złotych, Ateca o osiem, Tarraco o sześć tysięcy, bez względu na wersje. Do tego leasing od 103%… Meteorolodzy często mówią o obecnej porze roku „przedzimie”, mimo iż w tym roku mamy już zimę w pełni. W salonach samochodowych czas przedzimia to okres, który z oczywistych względów należy nazwać wyprzedażowym. Po latach chudych dla łowców okazji, tegoroczne przedzimie wyprzedażowe także w pełni, bo rozkwitło rabatami na całego. Informowaliśmy o wyprzedażach w innych markach, a w hiszpańskiej tylko o promocji na zimową wersję SEAT-a Ateca. Teraz promocje chyba nareszcie w pełni i okazuje się, że SEAT w wyprzedaży rocznika postawił na swoje przebojowe crossovery. Dodatkowo wzmocnił ofertę wyprzedażową specjalnymi cenami pakietów wyposażenia Comfort+ dla modeli Arona, Ateca oraz Leon.

W ostatnim kwartale 2023 możemy pochwalić się jeszcze lepsza ofertę na SEAT-a. Obok rabatów do 8 000 zł w zależności od modelu, klienci mogą doposażyć samochody w pakiety zwiększające komfort użytkowania, które także są dostępne w promocyjnych cenach. Do tego dochodzi skrojona na potrzeby klientów bardzo korzystna oferta finansowania – podkreśla Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marek SEAT i CUPRA.

Ateca z pakietem zimowym, która wyprzedaż zapoczątkowała, niezmiennie jest elementem promocji, ale tylko jednym z szeregu promocji poszerzonej i pogłębionej. Michał Ziomek, menadżer salonu SEAT-a w Krakowie prosi, żeby pamięć, iż ta promocja jest ograniczona czasowo. – Nie chodzi tylko o oczywistość – rocznik 2023 – ale także o to, że zakup należy sfinalizować najpóźniej 30 grudnia. Co zatem na przedzimiu proponuje nam SEAT w wyprzedaży rocznika?

Rabaty w górę, ceny crossoverów SEAT-a w dół

Rabat na SEAT-a Arona to na przedzimiu 4 000 złotych dla każdej z wersji. Z tego wynika, że ceny SEAT-a Arona zaczynają się od 83 900 złotych, ponieważ tyle kosztuje wersja Style. Z kolei za wersję o mojej ulubionej nazwie – Marina – zapłacimy po rabacie od 88 000 złotych. Niestety, SEAT w wyprzedaży rocznika nie poszedł tak daleko, żeby promocyjna cena wersji FR spadła poniżej stu tysięcy złotych. Arona w najbogatszej wersji wyposażenia kosztuje od 101 400 złotych. Przy okazji serdecznie polecam lekturę wniosków, m.in. na temat przyczepności na śniegu, jaką przyniósł nasz redakcyjny zimowy test SEAT-a Arona.

Drugi z popularnych crossoverów SEAT-a – Ateca – czas promocji w marce zainaugurował. Do tego od razu imponująco, bo rabatem w wysokości 8 000 złotych obowiązującym na wszystkie wersje wyposażenia. W związku z tym, najchętniej wybieraną przez klientów wersję Reference SEAT w wyprzedaży rocznika wycenia na 93 800 złotych. Akurat w tej wersji pakiet zimowy – podgrzewane fotele i kierownicę otrzymamy w cenie. Ale warto zwrócić uwagę, że tak w tej, jak i w innych wersjach dysponujemy możliwością wyboru trybów jazdy. Pokrętłem, które mamy pod ręką – na konsoli obok dźwigni zmiany biegów – przechodzimy w tryb Snow. Dzięki temu zyskujemy spokój i bezpieczeństwo podczas jazdy w zimowych warunkach.

Promocyjną ofertę marki wieńczy jej największy crossover, czy w zasadzie już pełnoprawny, bo pełnowymiarowy SUV – SEAT Tarraco. To samochód, który klienci cenią za funkcjonalność i praktyczność, wsparte nowoczesnymi technologiami, połączone z eleganckim dynamicznym designem. My szczególnie cenimy go za efektywny napęd hybrydowy, który dowodzi, że hybryda nawet w dużym SUV-ie ma sens. Teraz wszystkie te przymioty możemy mieć taniej o 6 000 złotych. Po rabacie Tarraco w wersji Style kupimy w cenie od 147 600 zł, natomiast Xperience – od 176 800 złotych.trzy crossovery SEAT-a bokiem na tle gór, SUV SEAT w wyprzedaży rocznika 2023

SEAT w wyprzedaży rocznika idzie dalej

Napisałem, że Tarraco wieńczy promocję, a to nie jest prawdą, więc przepraszam. Atrakcyjność wyprzedaży wzmacniają bowiem promocyjne pakiety Comfort+ oraz warunki leasingu.

Oferta rabatowa jaką przygotował SEAT w wyprzedaży rocznika obejmuje również pakiety wyposażenia Comfort+ dla modeli Arona, Ateca oraz Leon. Za pakiet Comfort+ do SEAT-ów Arona wersjach Style i Marina zapłacimy teraz 1 999 złotych, z kolei do wersji FR – 2 499 zł. W przypadku SEAT-a Ateca w wersji Style pakiet Comfort+ kosztuje 3 732 złotych. Mniej, bo dokładnie 2 999 złotych, ten cenny dodatek będzie nas kosztował przy zakupie wersji Xperience oraz FR. W tej części promocji znalazł się też SEAT Leon. Do wersji FR pakiet Comfort+ dokupimy o prawie 2 400 złotych taniej, bo za 4 999 złotych.

Żeby oddalić rozterki, dodaję, że rabaty, które ustalił SEAT w wyprzedaży rocznika, przysługują niezależnie od sposobu finansowania zakupu. W przypadku modelu Ateca możemy skorzystać z leasingu 103%, z kolei Ibiza, Arona i Tarraco dostępne są w leasingu 105%. Szczegóły dotyczące samochodów dostępnych w promocji najłatwiej poznać zaglądając na stronę Auta dostępne od ręki.

Niezależnie od oferty wyprzedaży, spokój ducha o każdej porze roku niezmiennie daje nam także pięcioletnia gwarancja SEAT-a.

Waldemar Sadowski
Zdjęcia: SEAT
tyły samochodów crossovery SEAT-a na tle gór, SUV SEAT w wyprzedaży rocznika 2023

 

 

SUV SEAT Arona, Ateca, Tarraco w wyprzedaży rocznika 2023 SUV SEAT Arona, Ateca, Tarraco w wyprzedaży rocznika 2023 SUV SEAT Arona, Ateca, Tarraco w wyprzedaży rocznika 2023 trzy crossovery SEAT-a przodem/bokiem na tle gór, SUV SEAT w wyprzedaży rocznika 2023
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!