Wybierz markę

SUV-y Volvo przed salonem Volvo Kraków, wyprzedaż rocznika w Volvo, Volvo XC40 w promocji

Wyprzedaż rocznika w Volvo? Na pewno nie w tym roku i raczej trudno będzie o taką w latach następnych, ponieważ popyt wyprzedza podaż. W większości modeli o jakieś dziesięć miesięcy mocy produkcyjnych. Dlatego osoby zamawiające teraz modele Volvo XC60, XC90, EX30 oraz EX90 wyjadą samochodami z salonu jesienią przyszłego roku. Szybciej, bo w maju 2024 roku przesiądą się do nowych samochodów zainteresowani modelem XC40. Co najważniejsze, do końca stycznia na ten model w wersji B3 Essential obowiązuje oferta specjalna. Rzeczona wersja Volvo XC40 w promocji noworocznej kosztuje od 144 300 złotych (brutto).

Chociaż nas przepis o podawaniu ceny przed obniżką nie obowiązuje, z przyjemnością ją podaję, ponieważ pokazuje skalę korzyści. Cena ta zaczynała się od 175 900 złotych, czyli Volvo XC40 w promocji jest tańsze aż o 31 600 złotych.

Miejsce Volvo XC40 w gamie marki

Kiedy kompaktowy SUV XC40 II pojawił się na rynku, zdobył tytuł European Car of the Year. Ponadczasowy styl Volvo XC40 potwierdziło uhonorowanie go prestiżową designerską Red Dot Award. A to tylko dwie z licznych nagród jakie otrzymał. Ważniejsze od wszystkich wyróżnień jest jednak uznanie nabywców. Bohater tego wpisu i obiekt promocji zajmuje drugie miejsce wśród Volvo, które Polacy lubią najbardziej. Palmę pierwszeństwa dzierży oczywiście XC60.

Poza designem, Volvo XC40 zasługuje na uwagę dzięki przestronności, którą zaskakuje jego funkcjonalne wnętrze. Nie zaskakuje natomiast komfortem i poziomem bezpieczeństwa, bo z tych przecież Volvo słynie. Bezpieczeństwo, zawsze priorytet w samochodach Volvo, w modelu XC40 II zyskało jeszcze nowocześniejszy wymiar. Z nowym modelem otrzymaliśmy bowiem zaawansowane systemy asystujące, jak choćby City Safety, który automatycznie hamuje auto, gdy wykryje zagrożenie kolizją. Kamera 360 stopni i asystent pasa ruchu to kolejne elementy podnoszące nasz poziom bezpieczeństwa i spokoju na drodze. Komfort jazdy w Volvo XC40 jest zasługą nie tylko ergonomicznego wnętrza, ale także technologii w różnych obszarach. Z jednej strony mamy opcjonalny układ zawieszenia Four-C, który pozwala dostosować charakterystykę jazdy do preferencji kierowcy. Z drugiej – elementy wyposażenia uprzyjemniające jazdę, jak system audio marki Harman Kardon dostarczający doskonałych wrażeń dźwiękowych podczas podróży.

Volvo XC40 w promocji oferowane jest w wersja Essential, czyli podstawowej. A jak zaznaczyłem, na przykład system audio Harman Kardon jest wyposażeniem opcjonalnym. Jak jednak wiemy, nawet bazowe wersje Volvo są wyposażeniem bogate. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej bohaterowi tego wpisu.Volvo XC40 w promocji przed salonem Volvo Kraków, widok z boku

Co ma Volvo XC40 w promocji

Zacznijmy od napędu B3, którego podstawę stanowi dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 163 KM, zelektryfikowany do postaci miękkiej hybrydy. Ma on 265 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zapewnia przyspieszenie do setki w 8,6 sekundy i 180 km/h prędkości maksymalnej. Jego zużycie paliwa w cyklu mieszanym to zgodnie z procedurą WLTP 6,6 l/100 km. Niskie zużycie paliwa po części zawdzięczamy elektryfikacji. Ale nie tylko to, bo również lepsze przyspieszenie w zakresie niskich i średnich obrotów. Te uzyskujemy w Volvo XC40 w promocji dzięki dodatkowym elektrycznym czternastu koniom mechanicznym. Wszystko to, wraz z płynnością zmiany przełożeń siedmiobiegowego automatu, sprawiło, że tenże napęd bardzo mile zaskoczył naszego kierowcę testowego. Najpierw był on zdziwiony, że otrzymał do testu najsłabszą wersję silnikową, a potem nie mógł się nadziwić jej możliwościom. Szczegółowo prezentuje je test Volvo V60 B3, w którym mamy (mieliśmy) ten sam układ napędowy.

Jeśli chodzi o wyposażenie Volvo XC40 w promocji, czyli wersji Essential, to jak już zaznaczyłem, bogate jest. Ponieważ XC40 ma (oczywiście) pięć gwiazdek Euro NCAP, to wypada mi zacząć od systemów bezpieczeństwa. A mamy tu m.in.  układ monitorowania pasa ruchu oraz system antykolizyjny Oncoming Lane Mitigation. Ten drugi pomaga uniknąć zderzenia z pojazdami nadjeżdżającymi z przeciwka, automatycznie skręcając kierownicę i kierując XC40 na bezpieczny pas ruchu. Wygodę zapewniają, miedzy wieloma innymi, tempomat, układy wspomagania zjeżdżania ze wzniesień, ruszania na wzniesieniu i parkowania (z kamerą Park Assist). Komfort zwiększają dwustrefowa klimatyzację z funkcją klimatyzacji postojowej, dziewięciocalowy wyświetlacz centralny i dwunastocalowy wyświetlacz kierowcy. W tej bazowej wersji Volvo XC40 w promocji mamy oczywiście pełny system łączności i Volvo Cars App. Ponadto fotel kierowcy jest w pełni elektrycznie regulowany wraz z podparciem odcinka lędźwiowego. Pełną informacją o wyposażeniu wersji Volvo XC40 w promocji i w innych wersjach służą doradcy w salonach Volvo.Volvo XC40 w promocji - kamera

Finansowa oferta specjalna na Volvo XC40 w promocji

Ponieważ Volvo XC40 w promocji kosztuje od 144 300 złotych brutto, to na tej bazie musiała powstać specjalna oferta finansowania. I taka jest, z ratą w wysokości 820 złotych netto miesięcznie. To wyliczenie w oparciu o wpłatę własną w wysokości 20% i przy umowie na 36 miesięcy. Przypomnę na zakończenie informacje, od których zacząłem. Na wymarzone, przez siebie skonfigurowane Volvo XC40 trzeba czekać około pięć miesięcy. Z decyzją o skorzystaniu z promocji Volvo nie można z kolei czekać dłużej niż do końca stycznia 2024 roku. Można sobie zatem sprawić prezent pod choinkę, zanim się ją rozbierze, chociaż samochód odbierze się w czasie sadzenia pelargonii na balkonach.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: Arleta Ściepura i Volvo Car
Volvo XC40 w promocji pod choinkę i elektryczne autko Volvo zabawka dla dziecka

Volvo XC40 COTY 2018 Volvo XC40 Momentum na tle skały Volvo XC40 z tyłu Volvo XC40 z dachem panoramicznym, widok z góry wnętrze samochodu Volvo XC40 wnętrze samochodu Volvo XC40 Volvo XC40 z boku SUV-y Volvo przed salonem Volvo Kraków, wyprzedaż rocznika w Volvo, Volvo XC40 w promocji
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!