Mitsubishi Pajero przechodzi do historii. Już w sierpniu oficjalnie zostanie zakończona jego produkcja. W Polsce zostało już tylko kilka ostatnich sztuk do kupienia.

Mitsubishi Motors zdecydowało o tym, co było od dłuższego czasu do przewidzenia – koniec produkcji Pajero. Ta kultowa terenówka wygrała Dakar dwanaście razy, w tym siedem razy z rzędu w latach 2001-2007. Przez 37 lat produkcji powstały tylko cztery generacje nie licząc odmian o nazwie Pajero Sport oraz Pajero Pinin. Szerzej historię modelu Pajero opisałem w poniższej serii artykułów:

Mitsubishi Pajero – historia króla Dakaru [część 1]

Mitsubishi Pajero – historia króla Dakaru [część 2]

Mitsubishi Pajero – historia króla Dakaru [część 3]

Co na miejsce Pajero?

Niestety tu nie mam dobrej informacji, bo Mitsubishi nie planuje następcy. Zastąpią go SUV-y, w tym najprawdopodobniej duże auto na bazie konceptu Engelberg Tourer z hybrydowym napędem na cztery koła.

W ofercie marki pozostanie natomiast Mitsubishi L200, którego najnowszą generację mogliście zobaczyć w tym roku na targach w Poznaniu. Można się też spodziewać, choć na razie to tylko moje przypuszczenia, przygotowania samochodu na bazie L200 o nazwie Pajero Sport.

Poprzedni wpis Następny wpis